странен проблем

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

странен проблем

Мнение от ogromnii »

от около две седмици личната ми кола взе да се смахва, след каране на газ на бензин е адски бедна, трудно пали и т.н., оправя се с триене на грешки/откачане на клема
колата е хюндай матрикс 1.6 с ланди лцса1 ламбда контрол
вчера най накрая и обърнах внимание, всичко изглежда да си е наред, играх си с настройката на лламбда емулатора докато не постигнах на празен ход след работа на газ при превключване на бензин да и отнеме около 1 секунда и ламбдата почва да си цикли, все едно никога не е преставала, нямах втори комп да гледам стоиностите на адаптациите
странното е че 20х.км. си вървеше без да прави номера, на "стандартна емулация" чудя се какво да се е променило???
единственото което ми хрумва е че преди две седмици я закачах на компютър да разгледам от скука, да не би да трябва да я покарам на бенз продължително (ден-два) да си направи адаптации и да се кротне?
преддполагам логиката е като на всички други хюндай, ако имате опит с таксита или частни коли дайте мнение :mrgreen:
хубав ден на всички
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: странен проблем

Мнение от bobolin4o »

Няма как нещо да се е променило по емулацията само с разглеждане... пък и 20к километра е нямало проблем...
Я виж масата на газовия комп да не е избягала леко нагоре. В точката на свързване или в куплунга.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: странен проблем

Мнение от Markony »

Може без да иска да е натиснал ресет.Адаптацията по принцип отнема 2 дена или два цикъла загряване -изстиване.Ще трябва да прежалиш 10-на литра бензин.
Не по темата,ма що не минеш на ГИ.Един стар блок и малко кабелаж не може да не изровиш в гаража...
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: странен проблем

Мнение от ogromnii »

при триене на грешките се нулират адаптациите установих днес, записва грешка неактивна ламбда ако покарам на бензин с кофти адаптация, ако карам само на газ не записва грешка само се адаптира кофти
явно решението е да покарам 2 дни на бензин :)
а относно ГИ и аз се колебая, от една страна така си работи :) и е по безгрижно от ги, няма нужда от настройки, от друга страна определено на пълна газ е по слаба от на бензин а и 4-5 пъти е кихвала което е аргумент в полза на инжекциона но на тоя етап имам други приоритети, от колата се иска само да работи така както си работи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: странен проблем

Мнение от ogromnii »

вече два дни карам на бенз, екстра е направо удоволствие, утре ще пробвам на газ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: странен проблем

Мнение от ogromnii »

явно това е решението, всичко си дойде на място :mrgreen:

оказа се че не си е дошло, като се сдуха за пореден път сложих ламбда емулацията на "изключена", т.е. откачена сонда, записва грешка неактивна сонда, но това не влияе на нищо, сутрин пали, на бенз мърка :) само ми е чудно как си работеше досега???
Публикувай отговор