добло бензин-метан

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

добло бензин-метан

Мнение от ogromnii »

едно добло е с оплакване че "прекъсва и гасне към 3 следобед" :mrgreen: , при мен естествено не гасне и не прекъсва, всеки път се оплаква от бобина - единия или другия кръг, или и двата
последния път се сдоби с нова бобина, кабели и свещи, разлика няма, инсталацията сякаш е добре, нещата отиват към еку, вчера го свалих, живее при чистачките, между 10 кг хумусна маса :mrgreen: малко е позеленяло :mrgreen: :mrgreen: днес ще му повдигна капака да видя пило ли е вода, но въпросите ми са ако знаете:
-ремонтопригодно ли е?
-ако не дали мога да го сменя с такова от недвугоривна кола, т.е. метатрона и то как си общуват?
екуто е марели йав4
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: добло бензин-метан

Мнение от Todio »

Първо провери механиката. Колко километра е минала на метан? Много често от метана пропадат леглата на клапаните и от там записва грешки, свързани с пропуск в цилиндрите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: добло бензин-метан

Мнение от ogromnii »

механиката си е ок, колата е фабрично на метан и явно леглата са каквито трябва
грешките които записва са бобина верига а и бобина верига б, а не мисфайър, междувременно открих проблема, калпава бобина естествено, подведе ме това че със старата мрънкаше от същото, после се сетих че със старата мрънкаше само за едната секция, понатиснах я малко и колата прекъсна, понатиснах я повече и угасна
Публикувай отговор