Libra-ABS

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Libra-ABS

Мнение от ralderon »

Много добра информация. Благодаря за описаното :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Libra-ABS

Мнение от ivanovbg »

Много добре си го описал. На 3 водки няма проблем, ама на трезво... :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Libra-ABS

Мнение от donkole1 »

За тая технология с клечките знам ,обаче скоро колега ми предложи да запой проклетите жички.Хванахме се на бас твърдеше,че за 5 мин е готов е бяха 10 ама нямаще грам силикон.Проблема е че се заключи в мазето.Подозирам че ползва от спрея на Вюрт
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Libra-ABS

Мнение от ivanovbg »

Силикона не помага ли и за охлаждане, против замърсяване с влага и за крепежен елемент?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Libra-ABS

Мнение от donkole1 »

E toi sigorno pomaga za ohlajdaneto, ama pre4i na zapoqvaneto.Izvinqvam se za latinicata
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

Re: Libra-ABS

Мнение от madbg »

Помпаджиите използват http://bg.farnell.com/multicore-solder/ ... Ntt=alusol.
Предвид цената - не съм го пробвал.
Продава се флюс за алуминий.Мисля, че беше десетина лева.Върши работа, но после трябва да се почисти старателно.
Площадките на конектора не ги ползвам.Остъргвам пластмасата на външния ръб и отдолу се подава меден проводник.Играчка е но предпочитам да намаля спойките върху алуминий.
Rockton, калайдисан проводник ли е това на първите снимки или алуминиев?Аз ползвам меден, поради липса на друг.Накрая заливаш ли с нещо с цел намаляване влиянието на вибрациите?По чуждите форуми ползват силикон, някои даже топъл.Аз пробвах на едно-две тестови ЕКУта и обикновен и за гарнитури силикон, но на керамиката не хваща(остава мазен слой от гела по платката).С топъл силикон мисля, че е грешно и не съм тествал.
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Libra-ABS

Мнение от mafiota »

към колегата rockton:

човката на поялника бакърена ли е или друг метал, и доло горе с колко градуса се работи?
Изображение
Публикувай отговор