Ситроен Ксара Пикасо 2.0 HDI, EDC 15 2000 година няма фап

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Ситроен Ксара Пикасо 2.0 HDI, EDC 15 2000 година няма фап

Мнение от llcoola »

Колата дойде с изгорял компютър след като на клиента му казали да си махне плюсовата клема, за да изчисти грешките на компютъра, но естествено го домързяло и само изключил единия от плюсовите кабели в двигателния отцек и след 24 часа Честито- никаква комуникация с компютъра. Проблемът му беше, че е изгорял един от управляващите транзистори, изгорели и четирите маси, няколко пътечки. Колата след ремонта на компютъра заработи без проблем, карана е може би около 200-300 км след това. Единственото, което не можа да си подкара компютъра е управлението за степените на вентилатора. Други грешки не записва колата. Та питането ми е, че от един-два дни както си работи нормално колата не иска да се изфорсира добре и вади отзад пушеци и бял дим и когато реши се оправя сама в движение. Колата го е имала проблема и преди да изгори компютъра, не записва никакви грешки в компютъра когато прави така и няма промяна в показанията на наляганията. Предполагам механичен проблем, но не ми остана време да разчовъркам вчера повече само й махнах гърнето, за да видя да не е задръстено и днес ще я оглеждам повече. Та ме интересува всякакви идеи. Мерси.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ситроен Ксара Пикасо 2.0 HDI, EDC 15 2000 година няма ф

Мнение от bobolin4o »

Дроселна клапа, турбо, EGR. Едно от трите или комбинация.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ситроен Ксара Пикасо 2.0 HDI, EDC 15 2000 година няма ф

Мнение от llcoola »

Малко с закъснение по темата оказа се че преди около 1 месец е сменен горивен филтър и незнайно от къде като го отворих беше пълен с пластмасови парчета .След почистване колата се оправи поне вече около 1000 километра няма проблеми :lol:
Публикувай отговор