Mercedes S320 прекъсва

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Mercedes S320 прекъсва

Мнение от venelek »

Здравейте.
Автомобила е S320 1998год. код на мотора 112.944 със газов инжекцион.
Историята е следната:клиента зарежда бензин на бензиностанция със съмнително реноме.Тъй като газовия инжекцион е настроен да пали направо на газ ако е загряла колата,веднага след зареждането проблем не е имало(карал е само на газ).На следващата сутрин като запалва на бензин,при прехода между двете горива(предполагам е съвпадение докато се е изразходил бензина във маркуча) ,светва чек енджин и започва да прекъсва.
На диагностика дава следната грешка:вредно за катализатора горене на 4,5,6 цилиндър.В есито са номер 82,84,86. Изчистихме ги и запалихме направо на газ.Няма абсолютно никакви проблеми във всички режими на работа.Обърне ли се на бензин обаче,някой път дори и на празен ход започва да прекъсва ,а ако не то след малко каране(около километър).Грешките винаги ги дава само на тези цилиндри.
Отхвърлих запалителната система като виновник,защото иначе и на газ щеше да има проблеми.
Насочих се към горивото и по точно бензина.
Източихме бензина и наляхме нов-без ефект.
Разменихме бензиновите дюзи с тези от другата банка-без ефект.
Бензиновата система е без вакум регулатор на налягането-предполагам има ргулатор във бензиновата помпа.
Като развивах захранвашия маркуч от бензиновата рейка,като че ли на моменти излизаха мехури(все едно има въздух във системата).
Налягането не съм мерил(нямам подходящ накрайник да се закача към рейката но се работи по въпроса).Въпреки това като развивам маркуча се вижда че има налягане и то голямо.Гледах в датата го дават около 4 бара.
Струва ми се че работата отива на помпа.
Иска ми се да чуя вашите мнения,че не ми се кара на принципа "проба-грека",защото на тая кола грешките излизат скъпо.
Ако някой е имал подобен случай ще се радвам да го сподели.

Ехааааа,то цял ферман станало :lol:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от Todio »

Показания на дебитомера???
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

Вредно за катализатора е пропуските на искри и горенето на сместа в него. Какво показват сондите?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от venelek »

ivanovbg написа:Вредно за катализатора е пропуските на искри и горенето на сместа в него. Какво показват сондите?
Именно и спира импулса към дюзата на съответния цилиндър.Сондите бачкат като нови.А в момента в който почне да прекъсва отиват на богато(както и е логично).
Относно дебитомера,не се сещам ама си мисля че ако е той и на газ няма да е добре.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от Todio »

На газ имаш емулатор на дюзите и не знаеш, какво изключва, а газовите инжектори работят.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

Спира на съответния цилиндър за да не развали катализатора. Имал съм случай и от клапани или валвтроника на БМВ. Може и от свещи ,бобини,въздух спукан вакум...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от bayov »

Отрежи катализаторите и ще се оправи . :P
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от venelek »

bayov написа:Отрежи катализаторите и ще се оправи . :P
И аз си го мислих,ама на газ няма ли да е още по зле ако е от тях?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от stefo »

Да не си посмял да ги махаш!!! Ще имаш големи проблеми без тях.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от venelek »

stefo написа:Да не си посмял да ги махаш!!! Ще имаш големи проблеми без тях.
Е аз мислех да ги откача за проба и така...
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от stefo »

Проблема явно е в захранването с бензин.Захрани го от вън за проба.
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от bayov »

Да не си посмял да ги махаш!!! Ще имаш големи проблеми без тях.
На колко си махал та казваш че ще има проблеми?И какви с проблемите ?С тия ГАЗОВИ истории така хубаво се топят катализаторите на тия модели че направо ........ :lol:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от ogromnii »

топят се дръжки...
миналата седмица и днес сменях прецакани бензинови инжектори, не традиционно запушени от каране на газ а прецакани
ако ги свалиш с рейката и захраниш помпата с подадаване на ток към инжекторите може да видиш дали пускат адекватно бензин, тези които сменях бяха видимо фирясали
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от rangel1 »

Todio написа:На газ имаш емулатор на дюзите и не знаеш, какво изключва, а газовите инжектори работят.
+кво става с 4,5,6.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Mercedes S320 прекъсва

Мнение от venelek »

ogromnii написа:топят се дръжки...
миналата седмица и днес сменях прецакани бензинови инжектори, не традиционно запушени от каране на газ а прецакани
ако ги свалиш с рейката и захраниш помпата с подадаване на ток към инжекторите може да видиш дали пускат адекватно бензин, тези които сменях бяха видимо фирясали
Размених инжекторите от 4,5,6 цилиндър с тези от 1,2,3 и проблема си остана на същите цилиндри.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор