BMW Е61-проблем прекодиране

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от chorni »

BMW E61 3.0d 2005
Мой приятел си купи нова семейна кола и ден по-късно започнаха страданията...
Консумация в покой 5 А. Наблюдавах стила на заспиване:
-Първите 2 минути държи 5 А. и пада на 0.4
-След 15 мин. се събужда пак 2 мин. 5 А. и пада на 0.2
-След още 15 мин. изклюва релето на задния САМ и заспива на 0.01
Казвам си ОК, но понякога се събужда сама и си похапва от батерията докато остане без ток за отклюване(но не винаги)
Отскоро се сдобих със I-COM,казах си ще ъпдейтна колата да си събере мислите на ново и да видим какво остава.Софт версиите на колата започваха с 6xxxxxx a новите предложени 9хххххх.Изпържих я цялата,но само ССС модула бе неуспешен.От там остах без радио и нищо работещо по централния дисплей-само логото на BMW,след още 3 опита за префлашване се отказах. Минах към диагнистика и там на спец.функции открих опция - създаване на Воот file точно за този модул и О....чудо след 40 мин. чакане той изгря. Добре но след връщане на контак, повече не подкарва.Пак процедура с Boot file,пак изгрява и до там.
Извода ми е, вероятно е пръднал този модул(всичко е във ЦД-то) и от там идва и консумацията.
Въпросът ми е дали не бъркам нещо , само господ ли може да ми помогне , или трябва просто да сменя модула и да си карам работата?
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от Cho4o »

преди да ъпдейтнеш модулите , CCC нормално ли работеше или се рестартираше като загрее ? В момента имаш ли комуникация с CCC ?
Autotronics Service
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от chorni »

Диагностиката казва - ОК
Всичко изглеждаше ОК,не гаснеше и работеше коректно. Преди малко изпробвах след Boot file, да превключа на програмиране и имам лек напредък-до днес не можеше да програмира ССС-ВО и ССС-А, след Boot файла оставих дисплея да работи и вече ССС-ВО се програмира , все още нищо не изгрява.Тъй като всичко страшно бавно, дори сега продължавам, в момента пак влизам под диагностика за да повторя процедурата от 40мин. Интересно ми е как биха се справили с това в оторизиран сервиз и дали все пак КИТАЕЦА не е кихнал веднъж,докато го клонира, вследствие на което аз се потя?
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от vampir »

не си ли си задавал въпроса защо в китай айкома струва по ефтино от един работещ опсс ?
аз ще ти кажа - защото е пълен боклук :lol:
тук от такива глупави айкоми вече умряха 5-6 бмвта :mrgreen:
за диагностика ок ама за програмиране и специални функции ...... ташак :mrgreen:
да са живи и здрави търговците че го продават за 2+ хиляди лева
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от chorni »

Тайно се надявах да не получа такъв отговор-толкова скоро . Последна надежда ми е да я префлашнем на масата ама дали?
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от rockton »

chorni написа:....КИТАЕЦА не е кихнал веднъж,докато го клонира, вследствие на което аз се потя?
Според мен китаеца не е бил хремав ами го е гонило "рядко щастие".........-това в кръга на майтапа :lol:
-Сериозното е че и аз имам данни и информация че клонинга е бъгав и не става за програмиране, омазва някой модули,..кои' и кога???- неизвесно! След първият "убит" екземпляр се отказваш и вече знаеш че позваш само за диагностика, за прогр. - НЕ...- така твърдят двама мои приятели които са убили по един "екземпляр" , единият е Московчанин ис богат опит с баварците...- на него вярвам макар аз ,да не притежавам и работя с китайския Айком.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от plamenpenisa »

хардуера на i coma е добър ! може да има проблем от софта... трябва да разглобиш модула и да презапоиш всички чипове които имат лепенка за охлаждане към кутията и най вече централния процесор! там се нагриава като за видеокарта на nvidia.
ако имаш проблеми питай ще ти кажа кое как се разглобява и зглобява :)
забравих да ти кажа най вероятно имаш спукан въздуховод долу на аирматика и се пуска компресора по често :)
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от chorni »

Колата е победена!
Вчера докато се жалвах тук,продължавах да пържа колата и най-накрая всичко светна(вероятно китаеца го може от десетия път) :mrgreen: ...дори при едно от зарежданията на програмирането всичко изгря на китайски :shock:
За инфо да обобщя-модулите които не искаха да ъпдейтнат бяха ССС-ВО и ССС-А,след буут файла докато всичко работеше , без да гася нищо преминах към програмиране(15мин зарежда).Отново приемам програмиране на двата модула и за мой късмет ССС-ВО бе успешен.Казах си добре,това е нещо различно,но все още радиоточката не свирва.
Отново заредих диагностиката(15мин),пак създаване на буут файл-ОК,но този път нищо не изгря :cry: .Без да гася , отново пуснах програмирането и след 1ч.48мин. на дисплея светна надпис-КОСЪМ !
Чудя се как ли го правят по света(ами в китай)? Благодаря за духовната подкрепа,за следващ път ще внимавам.
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от rockton »

Ти направо си герой, щом си успял това изчадие да го изтърпиш толкова време, без да го "изтряскаш" в земята! :lol: Лично аз до сега съм утрепал по гореспоменатия "метод" 2-3 "прибора" от подобен тип :mrgreen: ..не'ам нерви... :lol:
В кръга на шегата и да не се засегнеш, ,,,,ама на теб китайският производител ще трябва да ти даде "орден за храброст" :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от ogromnii »

досега такава манипулация не съм правил, ама от приятел каморец знам че е адски бавна работа препрограмирането :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от bobolin4o »

Chorni, остава да кажеш какво става сега с консумацията.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от chorni »

За ден и половина експлоатация-не си е изядала батерията.
Вчера клиента е забелязал,че при едно от поредните запалвания,логото BMW се е задържало за около 20 сек. Може би все пак тази радиоточка има БЪГ.
В интерес на истината, задна лява възглавница понякога излиза като грешка,но никога на място-лично смятам,че когато е в покой,няма да тръгне да се помпи.
Тепърва ще се обслужва,пудри и лустросва,така че ще имам достатъчно време да я наблюдавам.
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: BMW Е61-проблем прекодиране

Мнение от plamenpenisa »

chorni написа:За ден и половина експлоатация-не си е изядала батерията.
Вчера клиента е забелязал,че при едно от поредните запалвания,логото BMW се е задържало за около 20 сек. Може би все пак тази радиоточка има БЪГ.
В интерес на истината, задна лява възглавница понякога излиза като грешка,но никога на място-лично смятам,че когато е в покой,няма да тръгне да се помпи.
Тепърва ще се обслужва,пудри и лустросва,така че ще имам достатъчно време да я наблюдавам.
помпи се.....
Публикувай отговор