Разлика межу C18XE и C18XEL Опел

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Разлика межу C18XE и C18XEL Опел

Мнение от galin »

Здравейте колеги,
накратко историята, свалих си мотора на моята Вектра, че беше почнал да похапва масълце. След ремонт на железата реших така и така е вънка да му сменя комп. и инсталацията от мотор C18XE от Астра Ф. Забравих да кажа че моя комп. беше X18XE Simtec 56.5 115к.с. А от Астрата е Simtec 56.0 и е 125 к.с. И си викам айде някое друго конче. Обаче комп. който взех е без стикер, човека ми каза че е от C18XE ама гледам в аутодата разположение на пинове датчици и т.н. е едно към едно с C18XEL и сега голямата дилема дали не съм хвърлил 3 дена труд да прехвърлям и оправям инсталации и да съм си останал 115к.с. :roll:
Някой знае ли дали по чиповете може да се разбере кой кой е. Аз утре като отида на работа ще го отворя компира и ще видя какво пише на чипа. Или някакъв друг начин да разбера какъв е точно компира?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разлика межу C18XE и C18XEL Опел

Мнение от ivanovbg »

Може, ако има лепенка с номер на софта вътре. Ако ли не трябва да се изчете- в него си пише всичко.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор