BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от bobolin4o »

Е ти съвсем ще му объркаш понятията на човека. Какво е пък туй ремап? :roll:
Не видиш ли, че сменя с каквото му донесат, докато им хареса...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от Markony »

ШШШШШт МИР.Как е риболова надолу?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:докато им хареса...
Важното е всички да са доволни. Това че има малко забележки относно техническата част... Нали клиента се превозва от едно място на друго без проблем и Рудони е изкарал някой лев за бонки на внучката... Иначе клиента щеше да отиде при друг и ...няма бонки.

Като няма достатъчно пари за пържоли и с брашно се преживява зимата.
Markony написа:ШШШШШт МИР.Как е риболова надолу?
Риболова е зле - няма достатъчно лед... :x
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Като няма достатъчно пари за пържоли и с брашно се преживява зимата.
Ми да, клиента си яде пържолите, пък майстора кара на брашно... :lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от rudoni »

Мълчах,мълчах и бях решил да не продължавам ,че стана като чат , но да се пише за вакууми и всмуквания и дърпания на въздуха - не издържах!Спрете и не продължавайте !Може да сте много добри и бъдете такива във вашата област ,но там където не сте подготвен питайте ! Като мен!Не се срамувам да питам където не знам,но е срамно да се изказваш незнаеш!Това да не се знае как се пълни двигателя и процесите които го съпътват,е лошо!
С нами Бог!

0886 224486
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от oem »

Ти си безнадежден случай :shock:

Съветвам те да започнеш с чичко Гугъл като потърсиш инфо за "What is a Naturally Aspirated Engine?"

Колкото и да си необразован по темата трябва да се сетиш, че под влиянието на атмосферното налягане въздуха за да влезе в един цилиндър с даден обем то цилиндъра трябва да бъде:

1. Отворен частично или напълно
2. В него да няма въздух :lol: (демек вакуум/частичен вакуум)

От тук нататък вече имаме различни типове пълнене чрез вакум под влиянието на атмосферното налягане.

Най-просто казано. Когато буталото в цилиндъра слиза надолу то създава частичен вакум и въздуха нахлува от вън под влиянието на атмосферното налягане. Този процес се нарича "всмукване".

Както във всяка област и в тази си има технически термини които не биват да бъдат разбирани погрешно. Ако си учил това в училище или ако си чел техническа литература от А до Я която всъщност е базата в изучаването на двигателите с вътрешно горене щеше да го знаеш.

ЕДИТ:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0% ... 0%B5%D0%BB

За да бъдеш добър майстор по ДВГ трябва да си вярваш, но да си повярваш едва тогава когато си го прочел, премислил, и си се убедил поне 3 пъти по даден въпрос. В противен случай грешките ще тичат подире ти една след друга. И те съветвам от тук на татък да продължиш с мълчанието до тогава до когато имаш какво да кажеш.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от rudoni »

Отново неподготвен! Вакуум има май .в...........? Земляк , не ми цитирай гугъл!Там определенията са за лаиците ,за обща култура.Ако се подготвяш от тук -много е зле!Науката е друго нещо !Само за твоя информация -аз съм инженер ,специалист по ДВГ и експлоатация , диагностика и ремонт на автотранспортна техника .Дипломата съм си я взел преди 32г. и не съм си я купил като сегашните ! Вярно ,по-слаба ми е подготовката в електрониката ,но наваксвам и където не знам -питам!Айде стига вече с детинщините , ами даси помагаме сериозно!
С нами Бог!

0886 224486
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от Markony »

В нашите среди е прието да говорим за вакуум,който дефакто е разреждане спрямо атм.налягане...не се дракайте за глупости.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от oem »

В сял свят се говори за вакум, само ти не си съгласен... както и да е :) Аз с до сега написаното през цялото време се опитвам да ти помогна. Ти като не искаш сам да си помогнеш... аз съм до тук. Всички виждат кой е неподготвения :) Айде, че ще развалим добрия тон. Остани си със здраве.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BMW 3 серия 1.9 М43В19(19 4Е 1) бензин/газ

Мнение от bobolin4o »

Тая тема се изроди в спор, който поради различия във възгледите скоро няма да бъде решен.
Заключвам.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено