пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от presko79 »

colgate написа:Колеги, с сигурност нямам опит колкото всички ви но, досега несъм имал такъв случаи с буталата и на колко хиляди км е буса ? , че да пука бутала ?
Охлаждането на буталата става чрез дюзи.
Всяка дюза има клапан, който предотвратява попадането на масло в картера след спиране на двигател.
http://dox.bg/files/dw?a=342763f07a
Боксер 3 на 180к км. беше като го отворих ,буталата на 2 цилиндъра се бяха намазали като масло на филия.На едното имаше дупка ,то така и доиде от друг сервиз на 3 цилиндъра.
Аз тогава обвиних дюзите ,чак се чудих как работи с тях и въобще що пали.Направих го и клиента го продаде,та нямам наблюдения колко ще е карало тва бусче.
Бензина е за измиване на дизелови части.
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от colgate »

До тук съм гледал доста бусове, ние имаме 5 такива и са по на към 300 хил близо още доста такива съм гледал и досега несъм имал такъв проблем, но за всичко си има първи път.
КОЛЕГА
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от rangel1 »

colgate написа:До тук съм гледал доста бусове, ние имаме 5 такива и са по на към 300 хил близо още доста такива съм гледал и досега несъм имал такъв проблем, но за всичко си има първи път.
Ами просто мисля че им държиш дюзите на ниво както каза преско :idea:
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от plamenpenisa »

не е от дюзите.... на един от бусовете който съм правил нави почти 300 хиляди след ремонта с оригиналните дюзи!
Публикувай отговор