пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от llcoola »

Бусчето е боксер 3 2007 година. При диагностика с аутоком ми дава грешка C426, непозната грешка (неможах да намеря какво означава). Единственият проблем му е, че като е студен клати много леко обороти и стигне ли 30 градуса се оправя. Гледах му дюзите на 1 и 4 влизат в норми спрямо другите точно като достигне 30 градуса и двигателят заспива. Диагнозата е ясна, но ме мъчи тази непозната грешка. Често аутокома вади такива непознати грешки. Ако някои знае за какво иде реч ще съм благодарен или ако има списък с кодовете за грешки на аутоком. :idea:
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от presko79 »

llcoola написа:Бусчето е боксер 3 2007 година. При диагностика с аутоком ми дава грешка C426, непозната грешка (неможах да намеря какво означава). Единственият проблем му е, че като е студен клати много леко обороти и стигне ли 30 градуса се оправя. Гледах му дюзите на 1 и 4 влизат в норми спрямо другите точно като достигне 30 градуса и двигателят заспива. Диагнозата е ясна, но ме мъчи тази непозната грешка. Често аутокома вади такива непознати грешки. Ако някои знае за какво иде реч ще съм благодарен или ако има списък с кодовете за грешки на аутоком. :idea:
Мотора е калпав ,ако те съмняват дюзи вади и ремонтираи,свещи също виж да греят .Имам чувство ,че буталата на тея боклуци са от кашкавал
Бензина е за измиване на дизелови части.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от oem »

Обърни внимание на налягането в рейла докато клати обороти, даже и след това.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
autobo
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 8:19 pm

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от autobo »

Сменяш регулатора за високото налягане,обучаваш го и готово.Нов е 160 лева.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от llcoola »

за бравих да спомена че е датчика и регулатора са сменени в пежо пазарджик проблема ае дюзите на 1 и 4 цилиндри мен ме интересува повече какво означава тази грецка C426
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от ivanovbg »

То си е ясно каква е - непозната. Трие ли се?
Трябва ли да знаем какво са имали предвид китайците и как се опитват да интерпретират неправилно прочетен код? http://www.bba-reman.com/content.aspx?c ... ault_codes
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от llcoola »

колега трие се и не винаги излиза от 5 паления студен 1-2 пъти.Мерси за жокера :idea:
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от presko79 »

llcoola написа:колега трие се и не винаги излиза от 5 паления студен 1-2 пъти.Мерси за жокера :idea:
Свещ/и ,,,,,?
Бензина е за измиване на дизелови части.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от llcoola »

КОЛЕГА грешката идваше от лоша връзка към една от свещите
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от plamenpenisa »

да се стяга собственника скоро ще е за ремонт мотора :))) до скоро с колеги се чудехме от каде се прецаква този мотор ....
и вече почти е ясно :))) малките пишленца които пръскат масло на буталата са монтирани без уплатнения оригинално ! и 4есто спират да мажат... и задираме яко!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от karamilev »

Те по-скоро охлаждата буталата,но така или иначе крайния резултат е един и същ,след малко понастъпване буталата с намазани по цилиндрите :lol:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от colgate »

малките пишленца които пръскат масло на буталата са монтирани без уплатнения оригинално ! и 4есто спират да мажат... и задираме яко!
с тва несъм съгласен :) не е там проблема ..
КОЛЕГА
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от plamenpenisa »

colgate написа:малките пишленца които пръскат масло на буталата са монтирани без уплатнения оригинално ! и 4есто спират да мажат... и задираме яко!
с тва несъм съгласен :) не е там проблема ..
и каде е тогава? буталата са от сирене ли?
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от NASKO12234 »

с тва несъм съгласен :) не е там проблема ..[/quote]
Колега, явно не си им сърбал попарата, точно охлаждането на буталата е голям проблем. Преди време правих Паджеро на което за 4 месеца му сменяха 3 пъти бутала щото ги пука, които е правил знае че там буталата са две по две точно заради пръскалките, иначе са абсолютно еднакви. Колегите наврели буталата както дойде, пука бутало, сменят бутало, пак пука, пак сменят докато на собственика не му писна. По темата, предполагам че във буталата е проблема. Преди 4години пак на Паджеро сменях едно бутало, но и аз тогава не обърнах внимание дали е правилното, но 4год. върви та предполагам че е било правилното :mrgreen:
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: пежо боксер 2,2 hdi 120 коня

Мнение от colgate »

Колеги, с сигурност нямам опит колкото всички ви но, досега несъм имал такъв случаи с буталата и на колко хиляди км е буса ? , че да пука бутала ?
Охлаждането на буталата става чрез дюзи.
Всяка дюза има клапан, който предотвратява попадането на масло в картера след спиране на двигател.
http://dox.bg/files/dw?a=342763f07a
КОЛЕГА
Публикувай отговор