ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
focus
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 12:06 am

ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от focus »

Здравейте колеги!Ето в какво се състои моят проблем.От около месец и нещо колата започна да прави следния проблем-припалва и изгасва и след това след няколко завъртания запалва.Не знам случайно или не,но го прави когато е загряла примерно 50-60 градуса,студена няма никакъв проблем а също и загряла.След един такъв отказ да запали я оставих да истине,излизам след 2часа–колата още не е изстинала напълно завъртам и пак същото,прибирам се и се връщам след 6часа колата вече е студена завъртам и пали от оборот.Правих тест на излишното гориво на дюзите те са в норми,смених датчиците на коляновия и разпределителния валове,горивен филтър,прочистих тръбопроводите и регулатора на налягане.На диагностика отчита грешка в датчик високо налягане или регулатор налягане.Майстора е категоричен,че има някакво запушване според него датчика и регулатора или работят или не.Остава да сменя и регулатора на налягането,но ще съм благодарен ако преди това някой,който е имал такъв проблем да сподели.
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от colgate »

ford форум :>
КОЛЕГА
bigboy
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 9:28 pm
Местоположение: Панагюрище

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от bigboy »

И аз имам подобен проблем на Пежо 406 HDI само че при мене на 50 градуса пали а студена и топла припалва и гасне и като повъртя си запалва
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от NASKO12234 »

Мисля че е наи добре и двамата да отидете в сервиз.
focus
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 12:06 am

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от focus »

Бях и във Форд форума.Там какъвто и да е проблема ти казват,че дюзите са ти за ремонт.Там каквото и да попиташ веднага те почват с тази диагноза,аз за това реших да потърся решение на проблема и в други форуми,защото както и тук виждам,че хората дават някакви смислени мнения а не като във Форд форума задника да те заболи значи дюзите са ти за ремонт.Ако са за ремонт при рязко подаване на газ колата влиза в авариен режим поради причината,че клапаните за обратното гориво са износени и връщат много гориво.А освем гореописания проблем моята кола си е пушка върви много не пуши въобще.Най интересното е,че примерно за един ден го прави 5 пъти и после няколко дена не.
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от sinigera »

focys.явно неси разбрал колегите какво искат дати кажат,има една поговорка-от тоз трън заек няма да излезе,форома е за колеги които равотят това нешто и се изхранват от него,както виждаш никои нети обръща внимание или чакаш някои колега дате прати по варбите
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от rudoni »

+1! Право куме в очите!
С нами Бог!

0886 224486
gencho5
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:51 pm

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от gencho5 »

+1 за sinigera.
отговора на въпросът ти е: Смени си майстора.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ford focus 1.8 tdci припалва и гасне

Мнение от bobolin4o »

Аре стига сте я ъпвали тая тема. Господин "Фокус-Мокус" едва ли повече ще влезе във форума...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор