Голф 3 проблем

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Nickolay
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 12:32 pm

Голф 3 проблем

Мнение от Nickolay »

Колеги здравейте боря се тука с едно Голфе 1,6 AFT 101.к.с,.Колата идва с прекъсване на бензин и на газ клиента е сменил нови свещи кабели проблема останал.Колата е с газов инжекцион.Чета я с Ваг ком грешка ламбда сонда извън лимит ,стой на бедно и почти не помръдва на бензин ,на газ работи неравномерно но цикли ламбдата някак си.2 години на газ викам осрани инжектори газта после оправяме.Чистим ги на ултразвук има леко подобрение но ламбдта не помръдва на безнин като стисна обратното тръгва.Мерих налягане нормално.Смених ламбдата нещо бедната заспиваше на 0,45 и не падаше повече не ми вдъхна доверие .Сложих друга бедно отчиташе на 0,25 но пак не е добре
гледах за пропуски на въздух всичко ок.Смених дебитомер, дроселова клапа не мръдва ламбдата стой на бедно колата не работи перфектно.Правих адаптации на 0 канал никаква промяна .Сложих други инжектори същата работа.Мерих захранването на инжекторите 14 волта.Взех друг комп сложих го колата е чувствително по добре опитва да вдигне богато но след смяна с друг дебитомер колата е почти перфектна .Значи компютър+ ламбда и дебитомер и се оправи .Компа е сменян преди 2 години от мен.Мерил съм маси ,плюсове динамото не презрежда има монтиран ксенон и газов инжекцион кое от двете осира пейзажа Явно газовото е осрало картите на компа понеже е горяло богатичко .Пробвах разскачен комп ресет няма.Идей дали този новия комп дали няма да се осере.Естествено газовото ще се оправи да върви както трябва.Благодаря
,
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Голф 3 проблем

Мнение от KLESHTITE »

според мен проблема е от дебитомера
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 проблем

Мнение от Sofeto »

На стария комп има изместени адаптации от газовото това е ясно, аз наскоро се борих със същия мотор с подобен проблем, наистина не могат да се възстановят адаптациите по никакакъв начин нито с ресет ното с ваг ком ли вас.
Аз ги ресетнах с каране на бензин след 20км каране сондата тръгна и е си доидоха на 0 преди бяха на минус 0,60 , и сондата стоеше в бедна,нормално на газ со-5%.
Ако искаш пробвай със стария комп с каране но с новия дебитомер задължително.

Ако работата е само до адаптации ще трябва да се настроива газовото иначе след седмица пак ще ти се върне с "ами същата работа''
Публикувай отговор