Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

Здравейте всички.

Подценявате ме като заклет алфист.
Буксата на мотора е съвсем отделна от тази на възглавниците и АБС-а. Пак е три пинова.

При жабката е тая на маторя! Обаче! Под капак, който е на тунела.
Тази на ЕЪРБЕЦИТЕ е с жълт шлаух, намира се под декоративния капак вдясно от жабката между жабката и вратата под духалката.

Ваклин го познавам лично. Старшо умен и начетен човек. На много хора е помогнал включително и на мен! Преди малко говорихме по телефона. Каза ми и той за ВИЗА-та, като с нея се е занимавал преди години. Обясни накратко какво да направя за да я подкарам и ако имам проблеми - да му се обадя!
Доколкото знам е зарязал диагностиките и сервиза (преди време даже ми прави предложение да закупя оборудвания му сервиз), но поради финансови причини не се стигна до сделка.
Доколкото знам се е отдал на новата си страст - летенето!
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от Markony »

Дано и на нас някой ден ни се сбъдне мечтата...да изкарваме пари от хобито си...май това трябваше да си пожелаем за коледа.Хубави неща купих от Ваклин...много точен пич.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от ogromnii »

не те подценявам, аз самият съм пишман-компютърен диагностик и споделям с какво съм се сблъсквал :mrgreen:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от rudoni »

Момчета , нека всеки сбъдне мечтите си!Сега са хубави празници и от днес -най-хубавите!Ако не можеш да летиш -пробвай ! Може и да полетиш!
Да ,така беше с буксата ,а Визата все още не я деинсталирам! Вярна до гроб и все още се намират стари бангии за нея!
За Алфа 146 1.4 ТС от 2000г. -и трите и системи с отделни букси-на бомбето на десния калник ЕБУ (три пин букса но с 2 провода К и - )
АБС -над него
Възглавки - демонтира се декоративното пано пред и вляво от жабката и на центр. конзола три пин букса с капаче.
С нами Бог!

0886 224486
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

Здравейте отново.
Явно не само аз съм "балък", който изгаря от желание просто да помогне, и усмивката по лицата на хората е достатъчна и повече от всяка банкнота!

Пичове, аз съм абсолютен тотален аматьор, който чете и има огромно желание да се научи.
Алфите за мен са с приоритет, защото повечето хора с много яко пренебрежение се отнасят към италианските коли.

Виза-та мислех честно казано по едно време да я хвърлям.
2 пъти съм опитвал и двата ми опита са овенчани с неуспех. Вдъхнахте ми кураж. Отново ще направя гараж и отново ще се мъча да помагам на хората като благотворително дружество!

Още веднъж - благодаря ви за съветите, отношението и насърчаването!


Колкото до Вакли - за мен той е човек, който е недоразбран от 75% от хората!
Вярно, особняк е. Но е ПИЧ!

Еър бега скоро ще бъде съборен!
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от oem »

Визата е единственото решение за повечето стари и талянки, а и не само, и това е причината и аз да си я пазя все още. Едно време се мъчих и аз да си я правя сам, но дали дъмпа за фърмуера не беше сбозен или нещо друго така и не разбрах и си я купих от Дитекс тогава на много добра цена (някаква промоция). Работи безотказно. До колкото знам те вече не я предлагат, но съм сигурен, че ще ти помогнат с каквото могат. Ако имаш проблеми обърни се към тях. Може да имат някоя друга останала платка за сглобяване или части, софтуер и т.н.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от Markony »

Илчо,хвани друга марка...Алфата си е мазохизъм брат.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от oem »

Алфата е добър учител :)
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

Хе-хе-хе, разсмяхте ме.

Това ми е 9-тата Алфа.
Моето мнение е, че на тази марка е кофти славата. Е така е, когато се купуват нови и пълни с екстри коли на смешни пари! Моят опит с тази марка датира от Alfa Romeo Alfetta quadrifoglio oro 2.0 производство 1982-ра година. С мотроник беше колата! Аз я купих с изгорели клапани на 2-ри цилиндър и разхлумен мотор.

Накупил съм си доста джиджавки за италянки и на мен лично са ми интересни и забавни. Аз лично действам от любов към марката.
Та в този ред на мисли - който има ядове с кола от марката и не може да ги реши да пуска "главоблъсканици".
Ще четем, ще спорим, ще се караме даже. То в спора се ражда истината!

п.п. Доста хора говорят същото и за колите с механичен инжекцион (k-jetronic). А те са немски в по-голямата си част! Явно съм мазохист, щот пък аз от доста време си играя с кола с такъв инжекцион и имам доста голям напредък!

По същество - днес съм решил да тръшкам ВИЗА-та!
Ако имам ядове - да направим тема с подробно описание, снимки, скрийншотове и т.н.? Мисля ще бъде полезна и за другите аматьори като мен?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от bobolin4o »

Със сигурност ще е полезна темата... тук някъде има такава тема, молбата ми е да я продължиш, а не да отваряш нова.
Може би тази е най-подходяща.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

Добър ден на всички! След 6 годишно пекъсване НАЙ-СЕТНЕ имам решение на този ... "проблем" с еър бега на Алфа 164 1995. Не, не съм дал колата на отпадъци, просто до мен стигна инфо от друг форум преди около година и съвсем скоро ГО РЕАЛИЗИРАХМЕ! И стана!!!

Грешката на 164 с еърбега е изчистена. По супер елементарен начин!
Първото е най-важно е да опиша материалите и начина по който се сборихме с проблема.

Няклокото опита да преправяне на 8 кабела ЕЛМ-327 доведоха до камък.
Изненадващо стана със стар Ваг-ком, който одавна съм прежалил. (по-късно разбрах, че става и с подмяна на един резистор) Та, сложих микроключове, които правят мостове между пинове 1-3-9 и 12 и се превключват.

Прави се връзка между 1 и 3 пин, ползва се преходника, който е от голямата към 3 пиновата букса, подават се 12 волта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТ АКУМУЛАТОРА на закачената за диагностика кола (опитахме с външно захранване, но не стана - не мога да си го обясня...). Софтуерът, който ползвах за диагностика е Multiecuscan, а като модел на колата избрахме Fiat Marea '99 - явно е със същата електроника, еку и прочее. Свърза се, изчисти грешката и така приключи сагата с тая кола от 6 години насам.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от ivanovbg »

Колега, за първи път виждам тази тема, но ако ти идва пак нещо подобно чети! Чети в официалния сайт на Мултиекускан. Там изрично пише, че за тоз модел алфа не работи обикновения елм , а само кл адаптер или вагком или техния оригинален. То и самата програма си го казва когато искаш да се включиш. В петък закачах една 166-тица за скорости и програмата си написа да махна елм-ката и да сложа ваг кабел или друг ккл адаптер. Аз го правя с пинчета, че ме мързи да ползвам ключе.
Поздрави.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

Е чукчи е откривател, не читател. Както и да е! Елм е история от моят скромен набор за диагностична апаратура. Написах мнениета горе да е леко комично, за да не е съвсем суха материя за четене.

Иначе - благодарско за съвета! А аз си го направих с ключове, ма накрая ще ми писне и ще си събера един мултиплексор! Успех на всички!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от bobolin4o »

iltcho написа: Сря Окт 02, 2019 7:13 pm Е чукчи е откривател, не читател. Както и да е! Елм е история от моят скромен набор за диагностична апаратура. Написах мнениета горе да е леко комично, за да не е съвсем суха материя за четене.

Иначе - благодарско за съвета! А аз си го направих с ключове, ма накрая ще ми писне и ще си събера един мултиплексор! Успех на всички!
Е като си заклет алфист - купи си това!
Вграден мултиплексор, закача вичко...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
iltcho
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 7:18 am

Re: Алфа Ромео 164 - светещ AIRBAG

Мнение от iltcho »

bobolin4o написа: Чет Окт 03, 2019 7:41 am
iltcho написа: Сря Окт 02, 2019 7:13 pm Е чукчи е откривател, не читател. Както и да е! Елм е история от моят скромен набор за диагностична апаратура. Написах мнениета горе да е леко комично, за да не е съвсем суха материя за четене.

Иначе - благодарско за съвета! А аз си го направих с ключове, ма накрая ще ми писне и ще си събера един мултиплексор! Успех на всички!
Е като си заклет алфист - купи си това!
Вграден мултиплексор, закача вичко...
Колега, не бъркайте манията с наивността.

1. Няма да платя за нещо, което мога сам да изработя. (Отварях такъв за ремонт поради творене от "майстор" по диагностична букса, но това е друга тема - няма нищо, което в него да струва тези 210 евро)
2. Достатъчно е, че съм купил софта и плащам ъпдейти.
3. Има нещо, което лично на мен ми върши много по-добра работа от това... "нещо"
4. Алфите останаха като хоби, но са такива, които този уред НЕ лови за диагностика без моя намеса ;)
5. Лек ден
Публикувай отговор