Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Kirilpm »

Колата е при мен от месец,проблема е че е била удавена при големите дъждове и после мъчена да пали на буксир,резултата 2 криви биели.Двигателя е отремонтиран,зацепването проверено,датчици на колянов и разпределителен вал проверени,регулатора на помпата също,но колата не ще и да чуе за палене.Записва доста греши в моторния компютър-налягане на гориво,стоп сензор,температура на охлаждаща течност,синхронизация,подгряване,сензор за скоростта,всички те са с отремонтиран причинител,но грешките не се изтриват с няколко различни уреда.Направи ми впечатление грешката за бутона на спирачния педал и скоростта записана и в АБС и БСИ оттам се трият,датчиците за скорост дават реални показания,налягане 300-350 бара на стартер,но сигнал към дюзите няма.За сега обвинявам БСИ модула(Валео) по следните причини,буксите му бяха окислени,след почистване никаква промяна,не работят мигачи,фарове ел. стъкла и централно,мига лампата на бутона на за заключване и е в режим икономия,все признаци на заминал БСИ,но това не обяснява защо не се трият грешките в ЕКУто на двигателя,него го отварях няма следи от наводняване и влага,марката е сименс.Мисля след празниците да пратя клиента при някой колега да му отремонтира БСИ модула и да го обучи към ключа,но имам резерви към това дали ще запали с такива грешки в моторния компютър,струва ми се,че и той си е заминал.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от donkole1 »

здрасти колега,имам същия проблем с пасат.При мен грешките който записва са на общо захранване.Погледни схемата да не сменяш здрави части.Демек от един кабел взимат ток.Какви са твоите отворена верига ,късо към нещо си и ако са постоянни няма как да ги истриеш.Кви са номерата на грешките?
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Markony »

Даже в затворените релета влиза влага.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Kirilpm »

Номерата на грешките ги нямам записани,ще ги видя след празника.Направих следния експеримент,откачам датчик на някое колело,въртя ги,записва го в моторния в бси и в абс,само от моторния не се изтрива,откачам някоя дюза,хич не му пука на моторния и 4те ги откачах нищо не записва като грешка,въобще не ги търси.Откачам реле за подгряване давам контакт записва грешка,връщам го,давам пак контакт да трия грешката ама нъцки,седи си и ми се хили :lol:.Помислих че кусура е в техниката ама с 3 кабела се едно и също,сега се мъча да подкарам Lexia под Win7 и да се сборя за последно малко по-сериозно с това пежо.До тука съм я чел колата с Аутоком,много доволен останах всичко прочете + живи данни,Snap on само АБС и мотора и Texa NanoDiag,последния ми го демонстрираха само на тая кола,не свърши много повече от аутокома.След новата година се надявам да я видя с лексиата.А по схемата екуто на мотора получава сигнал от БСИ и АБС модулите и при проблем с спирачките не може да запали,но тези проблеми са отстранени и модулите са почистени,остава проблема само в самия БСИ модул,освен той да вкарва някакви постоянни грешки в моторния.
Забравих да спомена и 3те скенера и лексиата вадят вин код от типа ~~~~~~~~~~~~~~~~ и колата е 2001.Повечето важни за мотора релета ги проверих,имам всички захранвания,които ми трябват да запаля,освен иммо и сигнал от БСИ към ЕКУ и сигнал към дюзите.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от plamenpenisa »

Kirilpm написа:Номерата на грешките ги нямам записани,ще ги видя след празника.Направих следния експеримент,откачам датчик на някое колело,въртя ги,записва го в моторния в бси и в абс,само от моторния не се изтрива,откачам някоя дюза,хич не му пука на моторния и 4те ги откачах нищо не записва като грешка,въобще не ги търси.Откачам реле за подгряване давам контакт записва грешка,връщам го,давам пак контакт да трия грешката ама нъцки,седи си и ми се хили :lol:.Помислих че кусура е в техниката ама с 3 кабела се едно и също,сега се мъча да подкарам Lexia под Win7 и да се сборя за последно малко по-сериозно с това пежо.До тука съм я чел колата с Аутоком,много доволен останах всичко прочете + живи данни,Snap on само АБС и мотора и Texa NanoDiag,последния ми го демонстрираха само на тая кола,не свърши много повече от аутокома.След новата година се надявам да я видя с лексиата.А по схемата екуто на мотора получава сигнал от БСИ и АБС модулите и при проблем с спирачките не може да запали,но тези проблеми са отстранени и модулите са почистени,остава проблема само в самия БСИ модул,освен той да вкарва някакви постоянни грешки в моторния.
Забравих да спомена и 3те скенера и лексиата вадят вин код от типа ~~~~~~~~~~~~~~~~ и колата е 2001.Повечето важни за мотора релета ги проверих,имам всички захранвания,които ми трябват да запаля,освен иммо и сигнал от БСИ към ЕКУ и сигнал към дюзите.
гледал съм го този филм вече :) колата е запалена иммо офф преди тебе! за това ти дава такъв вин и не можеш да изтриеш грешките от моторния..... следва обучение на бси моторен и така......
pepesound
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 1:06 pm

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от pepesound »

а моторния какъв е?
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Kirilpm »

Сименс,няма намиране никъде това чудо.Днес си оправих Лексиата,надявам се утре да се поровя по-обстойно,защото последните дни нямах време да се занимавам с тая кола.Установих че Лексиата не работи под уин7 дори при виртуална машина с winXP,тръгна само на чисто XP.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Kirilpm »

Проблемът с паленето е решен след ремонт на БСИ модула от поморийски колега,спомена по телефона че бил пипан и преди вътре било презапоявано.Сега се бори да оправи централното и скоро пак е при мене да я досъбера.С лексиата категорично се уверих че е изпушил БСИ модула,не разпозната ключа,не е въведен нито 1 обучен ключ,при опит не ще да се обучи нов,вин кода е изписан с йероглифи,не работят стъкла и централно,а през принудителните тестове всичко работи,единствено успях да обуча БСИто към реалния вин на колата с лексиата,грешките му така и не се изтриха.След ремонта пак ще го закача.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от plamenpenisa »

Kirilpm написа:Проблемът с паленето е решен след ремонт на БСИ модула от поморийски колега,спомена по телефона че бил пипан и преди вътре било презапоявано.Сега се бори да оправи централното и скоро пак е при мене да я досъбера.С лексиата категорично се уверих че е изпушил БСИ модула,не разпозната ключа,не е въведен нито 1 обучен ключ,при опит не ще да се обучи нов,вин кода е изписан с йероглифи,не работят стъкла и централно,а през принудителните тестове всичко работи,единствено успях да обуча БСИто към реалния вин на колата с лексиата,грешките му така и не се изтриха.След ремонта пак ще го закача.
абе пич казах ти вече какво е станало! защо продължаваш да се чудиш?
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 307 2.0 RHY воден удар

Мнение от Kirilpm »

Аз не се чудя,просто когато няколко човека ми помогнат да си реша проблема малко или много съм длъжен да споделя решението.
Публикувай отговор