профилактика на модули

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

профилактика на модули

Мнение от plamenpenisa »

ситуацията е следната :) имаме удавено бмв е61 всички модули са минати на ултразвук и изглеждат като нови ! въпросът ми е с какво да обработя платките и куплунзите за да ги консервирам максимално добре? ако има колеги които са се борили с такива коли да споделят опит.....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: профилактика на модули

Мнение от ivanovbg »

Ако пали и всичко е наред може да покриеш платките с колофон и спирт и да ги изчакаш да изсъхнатм, ама то в БМВ не са го направили... :mrgreen:
За куплунзите ползвам вазелин от аптеките.

П.П. Не прочетох...сори, ако ще ги консервираш се конссервират като месо повече от 2 часа стерилизация, ако не си ги запържил предварително :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: профилактика на модули

Мнение от Markony »

Имал съм такъв случай с Пежо 307 и Опел Омега.
АКо всичко работи,консервираш платките с спрей от Конрад за платки или с колофонен разтвор.Буксите с течна грес.Голям филм беше докато изкарах водораслите от оборотомера и таранките от парното...как бягат гадините,ма нали съм си рибарче по дефоулт :)....ти си герой :)
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: профилактика на модули

Мнение от plamenpenisa »

:lol: :lol: :lol: всичко се прави както трябва че ще остава за мен ...
колега иванов подкара ли аутокома? дай мнение...
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: профилактика на модули

Мнение от Markony »

Това вече не е по темата,ама ще се натикаш братче.Има едни места в автомобила ,които не могат да се изчистят.При влажно време като се размекне калта мирише не се трае,отделно латекса няма изпиране,ма ти си знаеш...
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: профилактика на модули

Мнение от dyaneff »

Аз решавам проблема като вдигна модулите от двете страни под стоповете и дъното на багажника е празно.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: профилактика на модули

Мнение от ivanovbg »

plamenpenisa написа::lol: :lol: :lol: всичко се прави както трябва че ще остава за мен ...
колега иванов подкара ли аутокома? дай мнение...
Да.И работи даже :lol: ! Само за камиони не съм го пробвал още че излязох отпуска. Догодина ще е живот и здраве.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: профилактика на модули

Мнение от plamenpenisa »

Markony написа:Това вече не е по темата,ама ще се натикаш братче.Има едни места в автомобила ,които не могат да се изчистят.При влажно време като се размекне калта мирише не се трае,отделно латекса няма изпиране,ма ти си знаеш...
разглобена е на съставните и части :))) купето е изцяло празно ! чак се чудя вече как ще го зглобя :)))
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: профилактика на модули

Мнение от plamenpenisa »

dyaneff написа:Аз решавам проблема като вдигна модулите от двете страни под стоповете и дъното на багажника е празно.
това не го разбрах
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: профилактика на модули

Мнение от dyaneff »

Писах за модулите, които са на дъното на багажника.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: профилактика на модули

Мнение от Markony »

Паци ,то зависи все пак къде е къпана колцата.В предния си пост имах предвид гредите и колонките.Тинята ако е влязла там е ужас.Иначе в чист язовир/река може и да мине номера.Тиня влиза даже в еърбеците,сенниците.Как съм прал си нямаш идея.Всичко изсъхва и после при влажно време пак си понамирисва.На маймуни се правим за пари,ама това е положението.И двете коли дето ми ги донесоха бяха за тотална щета,без драскотина и ги спасих.Включая двигател ,скоростна кутия и дифф.всичко се разглобява.Задното гърне,катализатора не можах да спася.Коланите си спомням че са много проблемни.Имам и снимки някъде по хардовете,че трябваше да доказвам на застрахователя къде съм ровил...
Публикувай отговор