vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
andreqn
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 9:12 pm

vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от andreqn »

колеги здравеите,егати каръка съм,обади се един клиент с туарег Р5 че акумолатора му е паднал и не може да запали,та отидох замерих с мулти-цета за оттечка ,запалихме с подаване на ток от друга кола ,зарежда 14,3,и останових че акумолатора се за смяна.отидох взех нов бош 100ач.надигнах шофиорската седалка смених акумолаторите,затегнах всичко и палим колата,след 15-тина секинди по4на да изписва грешка на дисплеч 4е има проблем с окачването,предполжих 4е е натрупала грешки и се закачих с тестера истрих вси4ки грешки но след 15-тина секунки пак излязоха в ока4ването 2 грешки 01400 и 02250,останових 4е ока4ването не мърда на никъде ,а нищо не съм пипал като букси и дадчици.останах озада4ен :(. ако някои има идея или му се е слу4вал подобен проблем ,ще му дъда благодарен ако помогне,
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от dyaneff »

А ти аутодата или друг подобен софт. нямаш ли ? Да ти е правило впечатление, че има процедури преди и след закачане на АБ ?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от Todio »

Новата батерия се вписва!
andreqn
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 9:12 pm

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от andreqn »

е какво сега?прецакал съм компа ли или след вавеждането на данните би трябвало да се оправи ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от ivanovbg »

Разкачи пак акумулатора и след като го закачиш изпълни процедурите от аутодатата и ще стане.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
cayennet
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 10:26 am

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от cayennet »

Иди го покарай
Поне така става на Поршето след 10 метра всичко изгасва.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от ivanovbg »

Би трябва да го е пробвал преди да пише тука.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
andreqn
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 9:12 pm

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от andreqn »

прав си пробвах всичко,компресора на окачването е изгорял при монтажа на акумолатора,така поне му казали в автотреид,цената е зверска 3500 лв,и честито на пешеливщия,сега тарся такъв компресор
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от KLESHTITE »

проблема колега е от релето от там е паднал акумулатора защото компресора е работил до като не падне акумулатора такъв компресор имат в иваиджет поръчан по грешка и го даваха за 2300
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от Todio »

Това е невъзможно! Нещо те пускат по пързалката. При смяна на батерията може да се загубят кодировки, синхронизации, но да изгори компресор не съм чувал (може и това да става). Системата на въздушното окачване има достатъчно защити, за да позволи да изгори компресора. Той е защитен по ток; температура; време за достигане на максимално налягане и др. Най-вероятно е намокрен. Свали "изгорелия" компресор; разглоби го и анализирай причината за неговото изгаряне.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от Todio »

За релето съм съгласен. С малко въображение може да присадиш и друг компресор. Ние сме слагали на Audi A8 от ML Mercedes, две години работи без проблем и цената на втора употреба е много добра.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от bobolin4o »

Todio написа:Това е невъзможно! Нещо те пускат по пързалката. При смяна на батерията може да се загубят кодировки, синхронизации, но да изгори компресор не съм чувал (може и това да става). Системата на въздушното окачване има достатъчно защити, за да позволи да изгори компресора. Той е защитен по ток; температура; време за достигане на максимално налягане и др. Най-вероятно е намокрен. Свали "изгорелия" компресор; разглоби го и анализирай причината за неговото изгаряне.
И като разбере, че проблемът не е в смяната на акумулатора какво???
В именития сервиз са казали че е... за клиента това е прекрасна възможност да си го смени безплатно - за сметка на колегата! Сега ще има едни караници и чудо.
Ееех съдба...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от dyaneff »

Затова кола която ми идва за първи път и не я познавам, първо хвърлям едно око на инструкциите за акумулатора. Не съм пипал такава ВАГ(ина), но след закачане на акумулатора би трябвало да се чуе, че този компресор върти дълго.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от Markony »

Имал съм взимане даване с пневматичните сиситеми.Най вече на Рейндж,но и първите туарези съм отварял.Както спомена колегата има предпазни вериги.Това обаче не значи ,че някой не ги е шунтирал в минало време.
Постоянно ми се случва да дойде джипка с омагьосано окачване.Не че и аз не съм правил бели.Имам монтирани ръчни оффроуд системи,както и компютри мое производство,сложени на П38.Поне колегиално съм си оставил телефона на буксата за диагностика,че следващия колега ,много дълго ще се мъчи да се върже. :lol:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: vw tuareg-проблем след смяна на акумолатор

Мнение от dyaneff »

Markony написа:Поне колегиално съм си оставил телефона на буксата за диагностика,че следващия колега ,много дълго ще се мъчи да се върже. :lol:
За разлика от други "колеги", които режат кабели на диагн. букса за да се ходи само при тях на диагностика.
Публикувай отговор