Viano 2.0 cdi

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Viano 2.0 cdi

Мнение от ogromnii »

Ванчето имаше доста проблеми като почнем с южноиталиански желиран газьол с медузи вместо дизел, други дреболий, озори ме датчик за налягането на изгорелите газове, но го открих до егр-а, отпуших канала, почистих егр-а и вече пали и работи без да мрънка. Проблема е че клатушка обороти на полузагряло, студено е ок и като загрее към 60 и нагоре е ок. Клатушкането не ми изглежда драматично но е желателно да го оправя ако не е свързано с инвестиция като нови дюзи примерно. Някой да има идея за причина че ме притиска времето и нямам време за самообразоване и експерименти до успех? Предварително благодаря :mrgreen:
Имам подозрения за зацапана геометрия на турбото, ама нямам референтни стойности за налягането на п.х. та въпроса остана отворен
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Viano 2.0 cdi

Мнение от ivanovbg »

Клапана за регулиране на налягането в рейла прави така понякога когато е мръсен. Като е подбит по се усеща на загряло.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Viano 2.0 cdi

Мнение от ogromnii »

Ще видя как е днес от студен старт като е заредена с дизел, иначе докато се менят оборотите графиките на налягането в рейла и на оборотите вървят успоредно, дали налягането варира заради оборотите или обратното?
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Viano 2.0 cdi

Мнение от NASKO12234 »

Оборотите варират от налягането. Досега колкото такива случаи съм имал с играещо наляганен, никога не го хваща като грешка.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Viano 2.0 cdi

Мнение от ogromnii »

явно пробема е бил от егр, датчика или горивото, мотора днес мърка без да трепне :) темата изглежда е за ключ
Публикувай отговор