Нерешен проблем с диагностика на стари возила

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Нерешен проблем с диагностика на стари возила

Мнение от rockton »

-Последно преди около 3-4 години се бях "заял" със едно такова ECU, и то поради факта че колата беше на мой голям приятел и вече му бях сменял компира няколко месеца преди това със редовната практика(работещ от моргата). Мразя да чопля силиконови заливки и да копая многослойни дънни платки, нооо нямаше как :mrgreen: Дефекта същия, отново температурите не в "час". Имах тогава едно здраво работещо ECU което си пазех като пробно(еталонно) при мен в сервиза, от входния конектор тръгнах към АЦП-то за да видя кое се ебава, писти или пасивни елементи. Спомням си че на единият дефектирал контролер проблемът се оказа прекъсващи свързващи втулки между горна и междинна площадка на дъното, а на другия имаше прекъснали SMD резистори в (схема делител), иначе на външен вид нищо им нямаше :lol: По памет доста време си загубих тогава с тая дърта бънгия и се зарекох над 20 гогишни коли да не приемам за ремонт..?!- а за РЕСТАВРАЦИЯ :mrgreen: или да ги пращам към Надин, понеже и в автоморгите не ги вземат вече! За моя радост обаче от две три години такава дърта кожа не се е мяркала наоколо, дано не ме чуе "гяволът" :lol:
Имам смътен спомен че тогава правих снимки на ECU-то със местата на дефектите и елементите които дефектират, днес ще прекопам из база дани в компира дано ги открия и дано не съм ги затрил вече :oops:
Последно промяна от rockton на Нед Дек 16, 2012 9:05 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Нерешен проблем с диагностика на стари возила

Мнение от ogromnii »

Добре де, няма ли някъде схема на тези еку?след като проблема е толкова чест и еднакъв, би трябвало да има писано нещо някъде?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нерешен проблем с диагностика на стари возила

Мнение от ivanovbg »

Не е толкова чест, пък и не си струва за 50 лева да се мъчиш няколко часа със съмнителен резултат. То вече и поизгниха тези :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Нерешен проблем с диагностика на стари возила

Мнение от ogromnii »

Поизгниха, при нас сигурно 2години не е идвала такава кола, ама свършва и втората употреба, а и явно доста временно се оправят, докато втората употреба стане трета :mrgreen:
А явно проблема се повтаря, първия път ровене, след това по спомен
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Нерешен проблем с диагностика на стари возила

Мнение от rudoni »

За съжаление при нас в прованса автопарка е такъв - 35% опел, 45% VW и останалото -всякакви ! :mrgreen:
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор