Помощ за Барометрик на мотор 1Z

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от rudoni »

Докараха ми А4 с мотор 1Z с оплакване за трудно палене.Купено е от автокъща по пътя за с.Труд.Закачам се -няма диагностика?! От там директно на компа-излязоха 4 грешки:- Барометър ,генератор (клема ДФ) , Ключ на педала на спирачките и температурен датчик.Температурния бе резнат ,възстанових и О.К.За генератора го знам "номера" ,датчика на педала ще го сменя ,но остана БАРО-то.Отворих ЕБУ и маркуча скъсан и пълен с най малко 300гр.масло.Почистих ,въстанових ,но грешката не се чисти!Измерва си налягането в турбо канала и считам правилно ,но показва някакви 1124Мб околна среда?!Питането ми е -възможно ли е да се е бъгнал датчика за налягане(не съм го свалял и нямам инфо какви са му параметрите) и ако "Да" от къде да го намеря(купя)?Предварително благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ivanovbg »

Пробвай с повторно измиване и издухване с въздух. Ако не се оправи махаш датчика и връзваш на негово място един потенциометър около 10ком. Гледаш на живи данни и го нагласяш на 950милибара. По спомен около 4,6 волта ама може и да бъркам +-. После мериш съпротивленията и слагаш постоянни. Ако пък държиш всичко да е точно му слагаш един външен от опел 100кпа.

Имай предвид че барометричния сензор не е този с маркучето. Ако не знаеш кой е снимай да ти го покажа.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ogromnii »

барометричния е за атмосферното налягане :)
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ico001 »

ако и така не стане пиши да ти изровя един и да ти го изпратя :lol:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от rudoni »

Благодаря ,колеги !Сигурно утре ще го ровя.
С нами Бог!

0886 224486
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от rudoni »

rudoni написа:Докараха ми А4 с мотор 1Z с оплакване за трудно палене.Купено е от автокъща по пътя за с.Труд.Закачам се -няма диагностика?! От там директно на компа-излязоха 4 грешки:- Барометър ,генератор (клема ДФ) , Ключ на педала на спирачките и температурен датчик.Температурния бе резнат ,възстанових и О.К.За генератора го знам "номера" ,датчика на педала ще го сменя ,но остана БАРО-то.Отворих ЕБУ и маркуча скъсан и пълен с най малко 300гр.масло.Почистих ,въстанових ,но грешката не се чисти!Измерва си налягането в турбо канала и считам правилно ,но показва някакви 1124Мб околна среда?!Питането ми е -възможно ли е да се е бъгнал датчика за налягане(не съм го свалял и нямам инфо какви са му параметрите) и ако "Да" от къде да го намеря(купя)?Предварително благодаря!
Трябва да оправя тази подчертана грешка ,че хората се дразнят.Зареждат генераторите , но ........Вече имам и втори пред вратата си с този кусур !И двете коли А4 ТДИ 1.9 след интервенции от колеги по генераторите се появява и проблемът.Всеки е слагал каквото е имал под ръка-на едната сменен Изправителен блок , а на другата цял алтернатор?! И на двете кабелите кам ЕБУ висят като умрял .....Помагайте със схема на генератора къде трябва да се свърже кабелът ДФ от ЕБУ (изчел съм почти всичко), но не е даден къде ?!За четка ли,за исправител ли защото след контакт по линия 15 по него към генераторът има подадено нормално от АБ захранване?!Е това ме бърка?!Освен стандартното Д+ и това?!
Или май аз нещо се бъгвам?!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ivanovbg »

Към ШИМ на генератора и по това компа отчита колко е натоварен генератора. Сложи си оригинално реле или алтернатор и си готов. То със с трици се ловят само маймуни...

И стига си ревал за такива елементарни глупости. Или прави коли или прави селски кръпки и не стенкай че има грешки.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от presko79 »

ivanovbg написа:Към ШИМ на генератора и по това компа отчита колко е натоварен генератора. Сложи си оригинално реле или алтернатор и си готов. То със с трици се ловят само маймуни...

И стига си ревал за такива елементарни глупости. Или прави коли или прави селски кръпки и не стенкай че има грешки.
Ма много си сериозен :lol: И мен ма рязна един два пъти.Не забравяите ,че хората в провинцията не са по ниско качество
Бензина е за измиване на дизелови части.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ivanovbg »

Ми то все едно е да иска да върже въже за теле, ама го няма телето. Не че не може да се излъже, ама ... То като излъжем всичко какво остава?

И не казвам че хората от провинцията са по ниско качество. Просто като премахваш и лъжеш една система то се отразява на друга и трябва да си наясно защо е там и какви ще са последиците от премахването.

Лятото като пуснат климатика и се натовари алтернатора с всички перки и ще изреве клиента, че трябва да тръгва с повече газ за да не му гасне и колегата рудони пак ще пита пак какво да направи. По добре да си я има грешката и да дразни клиента за да си я оправи!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от llcoola »

колега може ли да покажеш точно какъв опелски, че и мен ме чака такава манипулация.Относно колегата с проблема на генератора ако са сложили мобилетронско реле от варианта с,,фалшивото" краче на релето, трябва коректно реле както е писал по горе колегата или точният генератор .
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от rudoni »

Не рева постоянно , но като има колеги да слагат каквото имат под ръка само зада изтупат джоба на клиента е така.Аз съм известен с това ,че съм перфекционист в работата си.Как да сложа оригинален регулатор ,като няма къде той да се свърже -няма я клемата на изправителния блок?!Сменен блок, не оригинален генератор ,и аз от къде да тръгна?За това и попитах на ,не оригинални блокове къде да си изведа една букса и да отчита правилно товара на генератора.Е това си го знам!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ivanovbg »

llcoola написа:колега може ли да покажеш точно какъв опелски, че и мен ме чака такава манипулация.
Всякакъв до 100кпа. Например от моноинжекция. Лошото е че трябва да извадиш външно кабели и затова предпочитам със двете съпротивления. Тя барокорекцията не е с толкова дълбока обратна връзка. Не съм пробвал от 100кпа датчици за мегаскуирта дали ще стане че е по малък.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:
llcoola написа:колега може ли да покажеш точно какъв опелски, че и мен ме чака такава манипулация.
Всякакъв до 100кпа. Например от моноинжекция. Лошото е че трябва да извадиш външно кабели и затова предпочитам със двете съпротивления. Тя барокорекцията не е с толкова дълбока обратна връзка. Не съм пробвал от 100кпа датчици за мегаскуирта дали ще стане че е по малък.
Барокорекцията е доста дълбока обратна връзка :!:
Но на практика трябва да иде на Еверест за да го усети :lol:
Така че, с двете съпротивления и на пистата...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от rudoni »

http://dox.bg/files/dw?a=edef79ab38
http://dox.bg/files/dw?a=e07a7b85fe
http://dox.bg/files/dw?a=8d54d6a009
http://dox.bg/files/dw?a=e274c43570
http://dox.bg/files/dw?a=5d24754dfe
Ето малко снимки на ЕБУ за мотор 1Z. Посочете къде е барото и стойностите на резисторите с които да го земеня ,моля!Не забравяйте ,че кутията бе пълна с около 250-300гр масло от спуканата тръбичка. Предварително се извинявам ,но такъв ремонт не съм правил и очаквам помощ. Помоща ,ако може на лични ,че ме копират някои мои градски!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за Барометрик на мотор 1Z

Мнение от ivanovbg »

Направи по голяма снимка на платката с мапа директно отгоре. Някъде до него беше. квадратен е и стои на една страна. Има и дупчица на елемента от едната страна. Коя година е?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор