Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от tnikolov »

Стария мотор чист дизел - 60 кс. Колата е моя лична- на 300 и косур хиляди км. Пали си перфектно, не пипа масло и т.н. В понеделник едно бензинджийче ми зареди 20 л. бензин вместо нафта, което усетих след 3-4 километра. Източих сместа, налях си нафта и минах 200 - 300 км, като всичко изглеждаше нормално до днес. След като запали нормално взе че угасна. На втория опит запали нормално и така до следващото спиране. Отказа да пали - пробвах десетина пъти но без успех, вече бях решил да я ровичкам, когато опитах с леко подаване на газ и д-ля запали. От тогава не ми е правила този проблем повече. Сега се чудя дали просто и е дошло времето да се чупи, или нещо е станало след смяната на горивото. Нямам кой знае какъв опит опит с дизелите и вместо да пипам на сляпо, пускам темата ако някой е решавал подобен проблем да подсказва.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от ogromnii »

Добави малко двутактово масло в дизела примерно 200мл на един резервоар, и стискай палци да и мине 8)
Иначе отговора е да, от бензина е
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от Todio »

А горивния филтър смени ли?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от rudoni »

Според мен бензина (а той е всичко друго ,но не и такъв) е разтворил частично гумените уплътнители и от там проблемът.Ако не си сменял такива отиди при колега приятел и си помогнете.Нужна е колегиалност! Виждал съм "изчезнали" т.е. стопени от горивото гумените шапки на cut-off клапана и на други уплатнения също и няма палене и гасене.Дано се оправиш без разглобяване ,както препоръча колегата!
С нами Бог!

0886 224486
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от tnikolov »

Todio написа:А горивния филтър смени ли?
Само го източих хубаво.
Засега пали нормално. Ще изчакам с евентуални ремонти.
Благодаря на отзовалите се !
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от Todio »

Смени го! Вярно, той е пари, но както каза колегата по-горе, бензина е вид разтворител и представи си в какво състояние е самия почистващ елемент.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Opel Combo 2000г - 1.7 Isuzu - проблем със старта

Мнение от ogromnii »

преди време имах такъв случай с едно канго, ама беше стигнал на бензин от софия до калотина :) и като угасил на границата повече не запалил. докараха го с репатрак, източихме, сипахме дизел и заработи. собственика се оплакваше няколко месеца че понякога пали трудно ама "закисна" :mrgreen: оттогава 50-тина хиляди си бачка
Публикувай отговор