Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от ogromnii »

ако комп. усеща нередност и гаси цилиндър ще запише и грешка, иначе си е дефект, защо докато е на 2 не премериш има ли управление на транзистора и има ли нещо на изхода? може самия транзистор да е пръднал
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от svirepia »

Направо сменям копютъра и ще синхронизирам ключа с новия и готовооооо. Клиента не иска веременни решения.
Утре чакам новия компютър и ще видим какво ще стане.
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от svirepia »

Здравейте темата е за ключ смених компютъра и синхронизирах ключа и колата отново е по пътищата.
А компютъра случайно го открих в една морга за 80 лева и направо го взех и смених.
Благодаря на всички отзовали се колеги.

п.с. Знаете ли как се нарича лада с подвижен покрив ?

:roll:
:roll:
:roll:




<<<<<<КОШ ЗА БОКЛУК >>>>> :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
gencho5
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:51 pm

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от gencho5 »

rangel1 написа:Фабрични дефекти в тоя слуай мисля че няма просто собстваниците не сменят консумативи като свещи кабели дори бобини :idea: В резултат се получава незабележимо претоварване на вторичната и респективно първичната и шибаните силови транзистори (които нарочно са монтирани в модула да има купон :lol: )
Ако си спортист колега провери транзисторите и връзките им (виждат се на снимките двата бонбона от към широката част дето са 38 и 10)ако има нещо разкачено не го закачай просто а се ориентирай към аналог на транзистора (същата работа като вп44 само че тук ако уцелиш верния транзистор и смениш бобина и т.н. можеш да очакваш и по добър резултат от заводския)
Сега ще питаш ами какъв е транзистора :?: Ами тва е гадното на тия хибриди че никой незнае ами просто нацелваш според характера на управление на работещата каскада :idea:
Никога даже не съм виждал на живо иав59 просто давам идеи защото ми писна от разни дървари и телевизионни техници как ремонтирали модули (като нито дърваря може да смъкни необходими характаристики за анализ нито телевизорджията е наясно с автомобилната техника)
Ако си спортист колега дай някви параметри от работещата каскада може да сътворим някой годен за целта.
Уважаемий rangel1, лично съм виждал успешно отремонтиран, такаъв компютър от 'телевизорджията който не е наясно с автомобилната техника'. Блока работеше перфектно, само ще спомена за тези които са се опитвали да отремонтират токъв блок, че времето на зареждане на бобината също се променяше коректно!!! Обикновенно след ремонт от велик 'автомонтьор-суперразбирач', това време си остава константа! Според мене 'телевизорджията който не е наясно с автомобилната техника' има много повече познания и умения да отремонтира това изделие успешно от един автомонтьор. В моя град автомонтиорите взеха да се правят на електрончици и сътворяват такива велики произведения в електрониката че 'ум да ти зайде'. Повечето от автомонтиорите не могат да измерят един биполярен транзистор, но сменят транзистори в помпите, даже вьв ВП44 съм виждал сменени и двата 'транзистора' ! 'ремонтират' електронни табла изключват имобилайзери, ремонтират блокове. А за разпознаване на електронните елементи и дума не можеда стане, даже един от 'колегите' в този форум го хванах, че не познава жьлтите смд кондензаторте в ТДИ форума, ама даваше компетентни мнения и съвети.
При цена в моргата 80лв, просто е безсмислено да се ремонтира такав блок!
Драснах това защото се почувствах обиден като бивш 'телевизорджията който не е наясно с автомобилната техника'. А за познанията на 'големите мастори' от 20 години в автомобилния бранш, просто не ми се говори...
Весела коледа на всички и по-успешна нова година желая!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от rangel1 »

Не вижда от кво се обиждаш колега генчо5 след като сме на едно и също мение :roll: Явно не си ме разбрал правилно :idea: За автомонтьорите няма да коментирам (доста ясно си го казал по горе).
А за телевизорджиите се отнася същото но не всичко е под общ знаменател :idea:
Примерно твоя телевиз. се пак си е направил труда да разбере как работи първичната верига и какво трябва да стане :idea:
Дано си ме разбрал :roll:
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Ланчиа Y 1.2 v8 2000 г. прекъсва

Мнение от Markony »

Нема се плюете,че некои автомонтьори,сами си правят телевизорите.... :lol:
Публикувай отговор