Премахване на силиконова заливка!?

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от rockton »

Здравейте колеги, въпросът може да ви се стори глупав, но да попитам(човек се учи дорде е жив)
-Малко предистория
Контролерче за запалването на АТеВе,
Изображение
Това е работещият по този начин с притискане :mrgreen: ВТОРИ контролер закупен от Ибей употребяван със същият дефект като този първият на мащината!!!!.но вече унищожен с липсващи елементи отлющени при "разкопаването" :mrgreen:
ЕТО ГО унищоженият
Изображение
Изображение

Та така, обади ми се познат който пита дали бих се наел да отремонтирам модула, прати мни тези снимки,първо е умрял монтираният на АТВ то контролер, разкопали са силиконовата заливка и са отлющили елементи. поръчва си нов контролер "втора радост" от Ибей и той е със същия дефект като неговия си - Като го притиснеш на мястото >>първа снимка!.. и..ПАЛИ.
Та така за мен е ясно всичко модулчето ще го отремонтирам, но с какво чистите силикона?, метода за човъркане съвместно със коресилин го знам.
Интересно ми е дали някой колега не е открил по сигурен и безболезнен метод със разтваряне на тази гадна маса.
Има един шпрей разтворител на Виктор ренц, монтьорите при мен го ползват за сваляне на силикон по двигателите, ефективен е, но не знам как ще се отрази на платката и на самите елементи, доколкото знам е доста агресивен!??
-Ако може, моля помагайте :P . в противен случай почвам по старият изпитан метод с внимателно чоплене :lol: дано ми стигнат нервите два три дни, мразя да чопля :lol: :lol:
Последно промяна от rockton на Съб Ное 17, 2012 8:20 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от waseko »

освен механично почистване,друго не съм открил.Успех
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от dyaneff »

Аз топля по малко със горещ въздух докато чопля.
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от delio »

С ацетон или кореселин се размеква и пада лесно но трябва да кисне 24часа
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от ogromnii »

наскоро чистих един силикон от различно място, но разкисване 10-15 минути със светилна гас го размекваше чувствително, а и не е агресивна, може да опиташ
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от rockton »

-Благодаря ви колеги, модулчето все още не е при мен, тези дни ще ми го донесат и ще започна "чопленето". Ще информирам за резултат своевременно.
Отново благодаря на всички колеги взели участие.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от Evgenyiy »

Аз съм ползвал спреи на WURT за разтваряне на силикон но ефекта е почти нулев по голям успех от този с кореселина и чопленето и аз не съм открил до сега.
gencho5
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:51 pm

Re: Премахване на силиконова заливка!?

Мнение от gencho5 »

Колега а какви пари се взимат при успешен ремонт на това нещо? Питали са ме един път ама хората не разбираха сериозноста на проблема и ги пратих да си купят друго, за да оценят нещата....
Публикувай отговор