AUDI A4 грешка 01268

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

AUDI A4 грешка 01268

Мнение от cougar »

1.9 TDI AFN след смяна на помпата след един ден започна да качва тази грешка 01268 , всичко ми излиза ,че е в норми центровка температура впръскването е 2,8млг. дали е от настройки или електрониката???
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от rockton »

cougar написа:1.9 TDI AFN след смяна на помпата след един ден започна да качва тази грешка 01268 , всичко ми излиза ,че е в норми центровка температура впръскването е 2,8млг. дали е от настройки или електрониката???
01268 -fuel quantity adjuster position sensor (N146) ,,,,,-И? помпата е сменена със със "втора радост" от "надин" ли? :?: За тази грешка има няколко причини, две от които са основните 1. проблем в ГНпомпа 2.проблем в инсталацията до "умника"
Постни' някъде една лайв дата при празен ход, и после при 2500 оборота да видим какво се получава на практика?
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от cougar »

rockton написа:
cougar написа:1.9 TDI AFN след смяна на помпата след един ден започна да качва тази грешка 01268 , всичко ми излиза ,че е в норми центровка температура впръскването е 2,8млг. дали е от настройки или електрониката???
01268 -fuel quantity adjuster position sensor (N146) ,,,,,-И? помпата е сменена със със "втора радост" от "надин" ли? :?: За тази грешка има няколко причини, две от които са основните 1. проблем в ГНпомпа 2.проблем в инсталацията до "умника"
Постни' някъде една лайв дата при празен ход, и после при 2500 оборота да видим какво се получава на практика?
е твоите клиенти нови помпи ли си купуват колега :) , аз поне досега не съм срещал такъв досега да си купи ново гнп на 15г. кошара ,тази помпа я изкопах от една камара от МЕТАЛЕКС
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от rockton »

-Разбира се че не си купуват "чисто" нови помпи ,(клиентите) ми. :lol: В повечето случаи помпадурите се отремонтират. В редки случаи' след установяваване на диагнозата "тотално дефектирала помпа"- не подлежаща на ремоннт, в сервиза практикуваме подмя с друга втора употреба! Проверена на стенд и работеща в норма-за да е гарантирано че във "втората-радост" няма изненади.Това, сещаш се ,оскъпява цената добавяйки допълнителна сума за стендова проверка към цената на моргаджията.Но аз пък си спестявам косене на "нервите " и блъскане на "тиквата"-що така стана и не работи добре тая ваджишка помпа -а изглеждаше като нова :lol: . Ако клиента шикалкави и реве че ще му легне скъпо в този вариант.............пращам го при кварталният "тротоарен -майстор" за по евтинко и да се оправят както намерят за добре! :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от bobolin4o »

Въпрос на договаряне е според мен. Нямам нищо против да подменям компонент "N" на брой пъти по желание на клиента... стига да си плаща за всяка подмяна. Работата си е работа, трябва да се плаща. Не се чувствам в никой случай длъжен да работя само за слава. Ако аз осигурявам частите, нося отговорност и ще сменям докато стане... ако клиента шикалкави - проблемът си е негов.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от cougar »

bobolin4o написа:Въпрос на договаряне е според мен. Нямам нищо против да подменям компонент "N" на брой пъти по желание на клиента... стига да си плаща за всяка подмяна. Работата си е работа, трябва да се плаща. Не се чувствам в никой случай длъжен да работя само за слава. Ако аз осигурявам частите, нося отговорност и ще сменям докато стане... ако клиента шикалкави - проблемът си е негов.
ТОЧНО КАЗАНО
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от delio »

bobolin4o написа:Въпрос на договаряне е според мен. Нямам нищо против да подменям компонент "N" на брой пъти по желание на клиента... стига да си плаща за всяка подмяна. Работата си е работа, трябва да се плаща. Не се чувствам в никой случай длъжен да работя само за слава. Ако аз осигурявам частите, нося отговорност и ще сменям докато стане... ако клиента шикалкави - проблемът си е негов.
Лошото е че клиента мисли че си му длъжен
нямали пари а в метро и технополис изкарват плазмите една след друга
купуват ги като топли гевреци
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от Cho4o »

offtopic:
всеки втори си купи кабел за 7 долара и прави "диагностика" на VAG автомобили, ти чакай някой със 17-годишна кола да оцени труда ти.
подбрани мнения от Ауди форума :
Нек'ъв гоУем диагностик в АУДИ форумЪ написа: " безплатна диагностика на спирачки и двигатели или други елементи от електрониката с ваг ком.Който не знае адреса Манастирски ливади бл 12. телефона е по надолу в червено.
Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв,смятам сериозно да бойкотирам тази цена "

" диагностиката с ВАГ-ком мисля, че не е нещо сложно и не изисква кой знае какви способности и усилия, та да струва 30лв при положение, че се прави за не повече от 15мин! "
Autotronics Service
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от elninio75 »

Колкото повече майстори- толкова повече работа!
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от cougar »

Е, в крайна сметка стана искрено и лично тази тема; колата се оправи все пак мерси за колегиалните отговори, не знам кого визирате в тази теми и какво общо имат обявите на другите , даже не работя с китайски кабели , техниката ми е над 12000 лв. просто не се занимавам толкова навътре с дизели за това попитах, иначе във Варна си има доста спец. техника и въобще не мисля да се вра между шамарите във всяка насока си има спецове,това че съм сменил помпа без да се стендова по желание на клиента не виждам защо да е причина за тези изказвания
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: AUDI A4 грешка 01268

Мнение от bobolin4o »

Смятам темата за изчерпана, поради това я заключвам.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено