Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.986

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.986

Мнение от Markony »

Неприятен проблем с диагностиката имам.ДПФ е премахнат в именит варненски сервиз.Най вероятно са ползвали "външен" колега за софтуера.Камиончето е вървяло известно време след това добре.В момента има проблем-загуба на мощност.Диагностиката няма грешки,не свети чек лампичката.Живи данни виждам.Сменях дебитомер,датчика за налягането в смукателния колектор,проверих,маркучи,интеркуулер,вакууми,всичко което се вижда.Обслужих кумплунзи и ЕКУ-то с контактен шпрей.Правих адаптации на сменените датчици.Никакъв резултат.Не съм запознат с начина на чипването и за това пиша тук.Какво може да се е насрало в компютъра или колегата умишлено е махнал диагностиката.

Отделно днес звънях в сервиза във Варна и помолих най-учтиво за архива на оригиналния дъмп.Отговора беше... Кое?
Та съм в някаква странна безизходица.Направо съжалих клиента.Буса още е лизингов,а досега има 2 скъсани колянови вала.Ремонта е правен във "именития" сервиз,който много странно е препоръчан от сервиз Мерцедес във Варна,който са потвърдили ,че ремонт на тоя мотор не се прави и само там можели да го ремонтират....тук трябва да сложа подходящия емотикон може би...

Молбата ми е ,ако някой от вас е по-навътре в нещата с конкретния блок ако може да ми помогне или поне да знам какво мога да направя от тук нататък за някакви нормални пари.Мотора като механика е добре.Успявам за малко да го изкарам от сервизен режим и върви добре ..около 100 метра.

Ако някой от колегите се познае в горната схема,може да ми пише на лични,пък ще измислим нещо..
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от bobolin4o »

Ползвали са вероятно "екусейф" за премахване на ДПФ-а, освен че трие картите за пост инжекшъна, трие и кодовете за грешки... всичките... Правилно си се насочил за връщане на оригиналния софт, потърси VOLUMAX, най-наблизо ти е. Вярвам, че може да ти предложи решение на проблема.
Поне изчел ли си настоящият софт? Ако си - по номера на софта може да се намери оригинал...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от rockton »

bobolin4o написа:Ползвали са вероятно "екусейф" за премахване на ДПФ-а, освен че трие картите за пост инжекшъна, трие и кодовете за грешки... всичките... Правилно си се насочил за връщане на оригиналния софт,
-И аз съм на същото мнение, няколко случая до сега съм имал такива с подобна некоректна намеса!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от ogromnii »

а аз съм на мнение че след като клиента е решил да си маха дпф има право да страда и да плаща :) - ново еку и дпф и буса ще заспи :) егати тарикатите, зорлем си осират колите и после вият като вълци на пълна луна
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от Markony »

Трудна работа това да стане при техните доходи.Буса е 5 годишен и още е на лизинг.Километража е на 420к.По груби сметки сега трябва да сменят втори път...
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от Todio »

Извинявай, ама не се стърпях - за тези 420к километри, колко е далаверата на клиента? По 0,20лв (на километър) да остават за него - ти направи сметка. Всички ние работим и се бъхтим, за да спечелим, а не някакъв мрънкач да се прави на интересен. Щом буса е лизингов, решението е едно - нов филтър и компютър и колата пее. Стига ги жалите такива - на ваш гръб пари правят и се оплакват. Извинявам се много, ама това е истината.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от ivanovbg »

Todio написа:...
+1
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от bobolin4o »

Todio написа:Извинявай, ама не се стърпях - за тези 420к километри, колко е далаверата на клиента? По 0,20лв (на километър) да остават за него - ти направи сметка. Всички ние работим и се бъхтим, за да спечелим, а не някакъв мрънкач да се прави на интересен. Щом буса е лизингов, решението е едно - нов филтър и компютър и колата пее. Стига ги жалите такива - на ваш гръб пари правят и се оплакват. Извинявам се много, ама това е истината.
Ми по мои сметки печели по 1400 на месец. Не смятам, че е забогатял. Един майстор МАЗАЧ печели повече! Ма вие не като вълк, ами като върколак... :mrgreen:
А иначе по темата мога да кажа, че тая работа с ДПФ-а може и се получава, когато е направена както си трябва. Във всеки случай не с "оная програма".
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от Markony »

Не ви познавам.Може да сте прави.Мога да кажа ,че за скромния си 20 годишен опит,като влезе един клиент мога да преценя кое как е...
Обади се един колега ,който каза ,че ще ми удари едно рамо.Отделно колегата правил компа от Варна...издирих го,обеща ,че ще прати оригиналния дъмп.И трето ,докато чакам нещо да се случи поразглобих малко двигателя да проверя нещата по бабешката на ръка.Трагична картинка е тоя мотор.
Така или иначе имам още един мотор на салата и мога да прехвърлям датчици и изпълнителни механизми за проба,но не съм сигурен адаптациите дали стават.Имам и девствен компютър с ключ,но не съм правил процедура по смяна на блокове и прочие.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от ogromnii »

брал съм ядове с турбо на такъв мотор, геометрията му се движи ама почти, буса върви ама почти, накрая откачих управлението и като пробвах да раздвижа на ръка се светнах какво е. иначе всичко изглеждаше добре :) може да му хвърлиш едно око за всеки случай
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от Markony »

Задължителна проверка.Движи се мазно...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от ivanovbg »

Щом се движи мазно е зацапана геометрията. Като го откачиш от клапана трябва да дрънка :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от KLESHTITE »

абе тоя мотор не е ли с две турбини аз съм правил няколко 315ки и са с две турбини
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от Markony »

Точно,една малка и една по-голяма.
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем след премахване на DPF MB Sprinter 515 2,1 646.9

Мнение от steich »

Тепърва предстои бум на такива автомобили на които няма да може да се прави диагностика и проблемите ще са много трудно откриваеми. Първото нещо в случая особенно ако колата е имала FAP/DPF е проверка и коригиране на софтуера. Лошото е че в този случай може да ти отнеме време за което може да отремонтираш други 2-3 автомобила. После ходи обяснявай на клиента че това че са му взели 50-100 лв. по евтино за тази процедура ( не е задължително ) ... ще му излезне през ... г..а, защото всичко трябва да се прави наново с определени условности за да работи всичко както трябва.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Публикувай отговор