opel zafira z16yng гасне

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

С тази Зафира-1.6 2006г.,имам проблем ,който не мога да локализирам.Колата гасне когато си реши на метан-по-често и на бензин включително.Гасне,все едно и изчезва захранване на компютър-изчезва чек,няма конуникация с компа и всички други модули по КАН реват,че нямат връзка с моторния.Проверил -захранването до ЕКУ,когто е проблема-поне до куплунга има.Кабелите по КАН от компа до централната електроника-прозвънени.Централната беше пила вода,викам солно късо,-нагвачих с ВД-40-имаше само ефект,че по КАН се видяха още 4 контролера,но продължи да гасне.Преди тези проблеми единствено записваше показания извън обхват на датчика за ротация на волана и сега я саписва,но това не може да е причина да гасне така.НЯМАМ схеми.Молба-ако някой има нещо-схема на КАН,на моторния.И второ-някаква идея за проблема.Забравих-вадя предпазителя за захранване на компа,слагам и колата се оправя???.Поздрави.
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от delio »

Провери масата на компютъра или направо му прекарай отделно една маса това е причината
тези компртри да измират
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

delio написа:Провери масата на компютъра или направо му прекарай отделно една маса това е причината
тези компртри да измират
Масите са през алу-корпуса към блока,няма външни маси.Не бях отварял такъв комп,не е като на Астра-Г с космите,тук мисля че проблем не може да дойде.Но никой ли няма точно тази схема,аз не намирам по съпоставка прилича на Multec-sCAN,но на 100 %как да съм сигурен?Все повече се замислям че проблема е в изпращането на КАН-съобщенията на моторния,няма и друг за проба...
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от rangel1 »

В вивид 2012.1 има доста развита схема.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

rangel1 написа:В вивид 2012.1 има доста развита схема.
Имам по-стара версия,ако можеш щракни малко снимки и ми прати-waseko@abv.bg.Поздрави
Последно промяна от waseko на Съб Окт 13, 2012 5:16 pm, променено общо 1 път.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от rangel1 »

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4123853
С снимки няма да стане сложи го от линка защото е малко по друг начин схемата не е цяла а по компоненти.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

Намерих въпросните схеми само в последния TIS,не съм решил проблема,но какво направих-по време на проявяване на дефекта-гаснене всамо в движение отново няма комуникация с ЕКУ по високоскоросния КАН,съответно като сканирам всичките контролери само ЕКУ не се вижда,напреженията по двете кан-шини на диагностичната букса са добре,товарното съпротивление е в граници;в живи данни на инструменталния панел когато настъпва дефекта изчезва първична верига на бензиново реле,не се вижда скорост,температура,ниво гориво.МИЛ.Във всички контролери по високоскоростния КАН записани кодове за липса на комуникация с ЕКУ.Когато изключиш и искаш да стартираш веднага няма управление на стартово реле от UEC(кл.86),Чек лампата не свети.Изведох от компа кабелчета да следя двете опорни напрежения за памета -налични по време на дефекта,значи куплунзи на компа -наред и захранване-наред.Маса на корпуса -има.Като му дойде кефа на Директора да работи записва 12 грешки като една от тях-Р1600 Replace control unit ,и тези за КАН-U2103,U2104 U2108.Напръсках и буксата на кабелния сноп,влизащ от моторния отсек къ купетопод предна лява греда,както и буксата на СИМ-модула,имаше протъркан и захранващ кабел на СИМ,но и това не даде резултат.Вече не се сещам какви тестове да сторя,за да набедя на 100% моторния блок.На някой веч да му светнало нещо полезно?Поздрави
ПС : и превантивно някой има ли такъв комп?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от rangel1 »

Колега според мен проблема е в централата тъй като реално там си видял проблем а кана от компира влиза там и после се пръсва (доколкото разбрах) :idea: До колкото съм чел има разни технологии за следене на кан комуникацията но май повечетосме доста далеч от тях.
Та ако бях аз бих направил следното:
1 ще разкача кана от екуто му гледам сеира
2 ще го бодна паралел с буксата
Всичко е теория колега не съм пробвал нито едното ,твоя работа.
Но явно проблема ти наистина е с кана и защо да е виновно екуто като осъществява връзка с останалите през централа :idea:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от ipivan »

На тези Опели детска болест им е СИМ модула. :idea:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

ipivan написа:На тези Опели детска болест им е СИМ модула. :idea:

Може и пак да излезеш прав/Поздр
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

Здравейте, с последните тестове,които направих бях на 90% набедил компютъра,но казх на клиента,че не поемам отговорност напълно.След което той обиколил 3-4 сервиза,вкл.стефанов-опел,и те му казали -компютър.Питам може ли да се префлашне и с какво и някой разполага ли с дъмп.Поздрави.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от bobolin4o »

Може да се префлашне в ОПЕЛ сервиз. Цената е около 40 лева. И все пак ако проблема е в бъгавия комп (по-вероятно хардуерен), какво ще ти помогне това? И кой дава гаранция, че няма да бъгне компа точно по време на записа... чао комп, здравей нов.
Другото... защо си мислиш, че проблемът е в кана? Веднъж запалила колата, като прекъснеш кан шината няма да угасне... По-вероятно е прекъсване на захранването на компа, или вътрешно прекъсване. Спомена, че си мерил вътре в него напрежения... с какво ги мери, ако е с мултицет, нищо няма да видиш.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: opel zafira z16yng гасне

Мнение от waseko »

bobolin4o написа:Може да се префлашне в ОПЕЛ сервиз. Цената е около 40 лева. И все пак ако проблема е в бъгавия комп (по-вероятно хардуерен), какво ще ти помогне това? И кой дава гаранция, че няма да бъгне компа точно по време на записа... чао комп, здравей нов.
Другото... защо си мислиш, че проблемът е в кана? Веднъж запалила колата, като прекъснеш кан шината няма да угасне... По-вероятно е прекъсване на захранването на компа, или вътрешно прекъсване. Спомена, че си мерил вътре в него напрежения... с какво ги мери, ако е с мултицет, нищо няма да видиш.
Да вероятно губи някъде напрежение,просто както съм писал другите контролери и диагностиката не го виждат тогава по КАН,А напреженията съм мерил като съм извел кабелчета на удобно,компа си е вързан,като дойде дефекта меря с мултицет и нищо не изчезва,а в същото време проблема стои поне 5-6 минути -и тогава няма и управление на стартово реле.А за префлаша не искам аз да го правя,ни клиента някъде му казали,че може да се оправи -имало такива случаи с този комп'тър.Поздрави
Публикувай отговор