Citroen picasso immo

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

Привет колата е 2000 година едц15ц2 1 конектор пробвах какви ли не варианти за иммо офф без успех колата доиде непалеща замерил съм инсталации кол. вал разпр. вал сензор раил.Еку -то беше мъртво съживих го но взех и друго за проба колата нямаше синхронизация на кранкшафт обучих нов транспондер и вече имаше показваше и обороти върти 280 рпм сменена нова помпа в резерв. Единственото което остана е с грешка в иммо ЕКУ п1517 постоянна.При идването колата пали 1 пат 10 непали после пали пак и след 2 секунди гасне някои беше убил иммото с киллера и не е сложил ори фаила а е оставил променения.Някви идеи ? до тук синхронизация на кранк. имам обороти мери върти 280 рпм но няма гориво и датчика на реила неотчита налягане сменях го с друг също инсталация проверена някви иДеиииииииии ?
Благодарности на отзовалите се написах го набързо ако съм сгрешил при писането ще извинявате поздрави.
КОЛЕГА
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Citroen picasso immo

Мнение от Ilko »

Колега, верно нищо не разбрах...
В крайна сметка имаш ли синхронизация или не?
Има ли захранване на фазовия датчик, ако евентуално няма синхронизация?

П.П. Сега видях, че имаш грешка за имо.
Нали си го обучил... Или нещо не си направил както трябва или наистина не мога да разбера какво си написал.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Citroen picasso immo

Мнение от ivanovbg »

colgate написа: до тук синхронизация на кранк. имам обороти мери върти 280 рпм но няма гориво и датчика на реила неотчита налягане сменях го с друг също инсталация проверена някви иДеиииииииии ?
Абе и аз не разбрах - нямаш гориво или реално имаш налягане, но не го отчита? В смисъл мерил ли си налягане или само четеш компа?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

значи накратко имам синхронизация но има и грешка иммо п1517 в мотора имам захранване а за налягането значи неизмерва и налягането от помпата в резервоара въобще никакво налягане неотчита а инсталацията е здрава и датчика го сменях.
Налягането несъм го мерил с манометър дали въобще има но след няколко опита за палене отвих трабичката от реиката и беше под голямо налягъне и имаше нафта при следващи опити нямаше никои но датчика на реила пак не е отчел дори 1 бар ....
КОЛЕГА
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Citroen picasso immo

Мнение от plamenpenisa »

счупен датчик на коляновия вал !
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

камшафт и кранкшафт съм ги сменял също
КОЛЕГА
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

малко развитие до сега пак се мътих.
Ниско налягане е ок помпата в резервоара е чисто нова.
Вече съм 100 % сигурен че иммото е офф махнах го.
Но проблема с раил пресср остава няма налягане в реиката .
вадя трабичката от помпата която влиза в реиката и регулатора първоначално пуска някъкво колич. нафта и после на интервали но неспира да пуска гориво нооооо с толкова малко гориво няма да запали никъв шанс.
Утре сменям помпа ГНП бтв за репорта вече сменях регулатор няма ефект утре помпа ако някои има други съвети да пише благодаря на отзовалите се :)
Поздрави от Плевен.
КОЛЕГА
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Citroen picasso immo

Мнение от Ilko »

Дори и само на контакт трябва да ти отчита ниското налягане, датчика за налягане в рейла. Ако помпата е наред при подаване на контакт и отвита тръбичка към рейла там трябва да си излезе нафта от подкачващата помпа.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Citroen picasso immo

Мнение от rangel1 »

Точно така стигнал си до правилен извод но кажи кой кодочетец ти каза че грешка П1517 има връзка с имото :?:
P1517 - IMRC input error(Bank2)
(ако някой още не се е светнал че един и същи код при различни марки има коренно различно значение:Винаги правете тройна експертиза че може се побърка човек)
Голям стандарт са измислили а :lol:
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

с лексиа го чета някъкви други идеи имате ли освен помпата утре се сменя
инсталацията до компа на датчика за реила е проверен датчика е сменям от 2 дена си играя и 2 пати единствено показа 8 бара след малко 16 и това беше повече непоказа .. и толкоз :)
КОЛЕГА
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Citroen picasso immo

Мнение от rockton »

rangel1 написа:Точно така стигнал си до правилен извод но кажи кой кодочетец ти каза че грешка П1517 има връзка с имото :?:
P1517 - IMRC input error(Bank2)
(ако някой още не се е светнал че един и същи код при различни марки има коренно различно значение:Винаги правете тройна експертиза че може се побърка човек)
Голям стандарт са измислили а :lol:
-Така е , да не се забравя че "сутиена" е френска чикия, а при тях "стандарта" няма нищо общо с "лоса" :mrgreen: :mrgreen: .....-Извинявам се за "лирическото" отклонение :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

един си написал на сервиза пички мачки и елхички не правим !
КОЛЕГА
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Citroen picasso immo

Мнение от colgate »

с смяна на помпа същият проблем някои да удари 1 рамо сменях регулатора но несъм сигурен в него в петък ще търся нов регулатор.
неизлиза никакво колич гориво към реиката.
КОЛЕГА
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Citroen picasso immo

Мнение от Ilko »

Добре де, при подаване на контакт и разхлабена тръбичка към рейката излиза ли гориво от там?
Какво е налягането на входа на помпата за високо налягане? Измерено с механичен манометър, а не според компа...
Погледни да няма някоя "медуза" на цедката в резервоара.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Citroen picasso immo

Мнение от ivanovbg »

Тази кола нямаше ли помпа в резервоара?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Заключено