TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от presko79 »

Лагуната е2001 г. 1.9 дци .Записва грешка DF199.Сензор за налягане от турбокомпресора.
На буксата са 3 кабела ,на единия 5 волта на средния маса ,на последния вероятно сигнала.
С нов сензор със старт грешката стои не се изтрива и по подразбиране имам 1000 милибара налягане.
Естествено колата не движи пеизажа ,и от борда постоянно бърбори за аномалия .
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от bobolin4o »

И колко е напрежението на третия крак - с откачена и закачена букса?
Иначе мога да кажа, че си постъпил неправилно... компютъра дава датчика за налягане, значи го сменяме с нов!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от presko79 »

bobolin4o написа:И колко е напрежението на третия крак - с откачена и закачена букса?
Иначе мога да кажа, че си постъпил неправилно... компютъра дава датчика за налягане, значи го сменяме с нов!
На третия крак няма напрежение ,и ислех ,че е сигнал към компа .
Утре ще погледна къде е самия комп ,за да прозвъня от терминала към сензора.
Бензина е за измиване на дизелови части.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от rangel1 »

bobolin4o написа:И колко е напрежението на третия крак - с откачена и закачена букса?
Иначе мога да кажа, че си постъпил неправилно... компютъра дава датчика за налягане, значи го сменяме с нов!
Бъркаш нещо колега сичко е по съвременна и модерна диагностика направено :idea:
Аз лично сменям дачика после компа ако трябва и инсталацията и чак тогава ако не се оправи се оглеждам за турбини и други механични дреболии :idea:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от ivanovbg »

rangel1 написа:
bobolin4o написа:И колко е напрежението на третия крак - с откачена и закачена букса?
Иначе мога да кажа, че си постъпил неправилно... компютъра дава датчика за налягане, значи го сменяме с нов!
Бъркаш нещо колега сичко е по съвременна и модерна диагностика направено :idea:
Аз лично сменям дачика после компа ако трябва и инсталацията и чак тогава ако не се оправи се оглеждам за турбини и други механични дреболии :idea:
Евала Рангеле !!! Личи си че си дълбоко запознат с квадратно гнездовия метод :mrgreen:

Сори за спама, ама колегата Прешко да пише - На буксата са 3 кабела ,на единия 5 волта на средния маса ,на последния вероятно сигнала. , верно е смешно. То мъжете също си имат 3 крака, ама всеки си има име. Иначе е голяма вероятността да пускат дънките :mrgreen: То в Рено форума поне пускат снимки като питат глупости :idea:

П.П.Сори Прешко, сега видях че нямаш въпрос към нас, а само ни информираш. За да е по пригледна темата направи утре и някоя снимка с по голяма резолюция :idea:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от rudoni »

Имам чувството ,че се бърка датчика?! А ако не -1000 мб е много,(ако е вярно отчетено) което значи ,че датчика е offf !
С нами Бог!

0886 224486
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от presko79 »

Една камара приказки за нищо.
Явно не сме се събрали за взаимопомощ а за подигравки.Как да е да сте живи и здрави.
Бензина е за измиване на дизелови части.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от ivanovbg »

Е та премери повече неща де и с поголяма точност, боба не е узрял.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от bobolin4o »

bobolin4o написа:И колко е напрежението на третия крак - с откачена и закачена букса?
Кое точно е "празни приказки"?
Щом на третия няма нищо не е добре... на контакт трябва да има поне 1 волт при изправен и закачен датчик. На откачен няма напрежение, на закачен също - резни само сигналния и замери от датчика има ли го тоя 1 волт. Ако го има значи е здрав, ако не - не е. И така по пътя на логиката...

Не се сърди за реакцията ми, а и на останалите писали тук хора. Погледни си скорошните постове и сам разсъди...
Все са от сорта - колеги, имам проблем... нямам проблем. Имам чувството, че като се запънеш малко и веднага към клавиатурата те влече. А би трябвало първо да помислиш спокойно по дадения проблем, да провериш в програмите евентуално от какво може да е породен, да провериш според информацията в тези програми... и чак тогава, ако не можеш да се справиш, да потърсиш помощ от колега.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от presko79 »

Добре ,благодаря на колегата bobolin4o, които ме ориентира.
Какво направих ,
Някои преди мен е пробвал защото проводниците близо до куплунга бяха забелени.
Проверих от терминалите на компа до забеленото .Имаше и на 3те сигнал .5-те волта ,масата ,но импулса след датчика ,новия обаче излезе ,след като смених буксата.Явно старата е проблемна.
Изтрих грешката и русата дама спря да бърбори :lol:

Искам да обърна внимание на колегите които се подиграват.Сравнително нов съм в диагностиката и сензорите .Тоест ще трябва да ме търпите ,не се сърдя на никои ,опитвам се да навляза в атомобилната електроника полека .
Поздрав бъдете здрави.
Бензина е за измиване на дизелови части.
gencho5
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:51 pm

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от gencho5 »

Колега, не се притеснявай, те и тези 'подигравчиите' не са в час с матеряла, само пишат глупости, явно нямат работа. И за да не съм голословен ще цитирам само един от 'колегите':
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rudoni: Имам чувството ,че се бърка датчика?! А ако не -1000 мб е много,(ако е вярно отчетено) което значи ,че датчика е offf !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мисля, че няма смисъл да обяснявам каква глупост е написана....
И да ти кажа още нещо, хората които наистина разбират МНОГО рядко пишат тука.
Така, че не ги взимай 'колегите' много насериозно, сега се учим де и аз съм така :lol: .
П.С. Писнало ми е от 'големи мастори' и разбирачи!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от ivanovbg »

presko79 написа: Искам да обърна внимание на колегите които се подиграват.Сравнително нов съм в диагностиката и сензорите .Тоест ще трябва да ме търпите ,не се сърдя на никои ,опитвам се да навляза в атомобилната електроника полека .
Поздрав бъдете здрави.
Не ти се подигравам. Искам да те накарам да питаш. Я помисли къде си питал за нещо в темата? Ако беше написал- "Дава ми грешка TC сензор, как да го проверя?" Щеше да ти бъде отговорено по подробно още първия път от колегата Боболинчо или от някой друг, а не да ти вадим думите с ченгел. Нито Рангел нито аз щяхме да се обаждаме. Както виждам за по малко от 2 часа си я оправил.
Та следващия път питай с акъла си и първо чети, помисли и после пиши.

Генчо5. на колегата беше даден точен отговор още с първия пост от Боболинчо. Втория пост беше обяснения като за начинаещ.

Мисля че темата е изчерпана и може да се заключи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от rudoni »

gencho5 написа:Колега, не се притеснявай, те и тези 'подигравчиите' не са в час с матеряла, само пишат глупости, явно нямат работа. И за да не съм голословен ще цитирам само един от 'колегите':
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rudoni: Имам чувството ,че се бърка датчика?! А ако не -1000 мб е много,(ако е вярно отчетено) което значи ,че датчика е offf !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мисля, че няма смисъл да обяснявам каква глупост е написана....
И да ти кажа още нещо, хората които наистина разбират МНОГО рядко пишат тука.
Така, че не ги взимай 'колегите' много насериозно, сега се учим де и аз съм така :lol: .
П.С. Писнало ми е от 'големи мастори' и разбирачи!
Уважаеми Генчо, незнам какво се учиш ,но 1000мб са много на празен ходи трябва да надхвърлят същите при повишаване на оборотите.От написаното аз разбрах ,че те са постоянни ,което говори за повреда в датчик или линията от него до ЕБУ.И наистина колегите са прави!
С нами Бог!

0886 224486
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от ralderon »

Какви 1000мб на празен ход бе хора?! Ясно е, че ако няма информация от датчика ще приеме някаква аварийна стойност, която в случая е 1000мб. Какво има да го умувате? Щом има 5 волта и маса се мери изхода. Ако при вързана инсталация няма никой на изхода - рязваш кабела и мериш пак. Ако няма никакво напрежение - датчик капут. Ако има - инсталацията дава някъде накъсо и го занулява. Минахте през подигравки и през обяснения за това кой глупав и кой - не, а то всичко просто като гъбена супа!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: TC сензор Лагуна 2 1.9 дци

Мнение от bobolin4o »

Аз пък смятам, че колата е оправена и темата е изчерпана - за това...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено