FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от dyaneff »

Имам въпрос този "чудесен" двигател, това инженерно чудо има ли чоп за заклинване на коляновият вал. Същият двигател се слага и на Опел.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от presko79 »

dyaneff написа:Имам въпрос този "чудесен" двигател, това инженерно чудо има ли чоп за заклинване на коляновият вал. Същият двигател се слага и на Опел.
Има при добло ,при корса и комбо няма.
Мотора долу на земята с кутията ,гледаи до датчика на кол вал ,има отвор за дорник 8 мм
Бензина е за измиване на дизелови части.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от dyaneff »

presko79 написа: Има при добло ,при корса и комбо няма.
Мотора долу на земята с кутията ,гледаи до датчика на кол вал ,има отвор за дорник 8 мм
Благодаря за съдействието.
Току що говорих с един италианец собственик на сервиз в Италия, който ми го показа. Точно до датчик кол. вал е, но дорника е 6 мм. Според него на Опел има дупка, но по-нагоре а на Сузуки е най-отгоре. Буталата трябва да са равни.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от presko79 »

dyaneff написа:
presko79 написа: Има при добло ,при корса и комбо няма.
Мотора долу на земята с кутията ,гледаи до датчика на кол вал ,има отвор за дорник 8 мм
Благодаря за съдействието.
Току що говорих с един италианец собственик на сервиз в Италия, който ми го показа. Точно до датчик кол. вал е, но дорника е 6 мм. Според него на Опел има дупка, но по-нагоре а на Сузуки е най-отгоре. Буталата трябва да са равни.
Точно така ,буталата са равни.Правил съм такъв кош със скъсана верига,не е кои знае какво.
Бензина е за измиване на дизелови части.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от rudoni »

да не пускам нова тема и да попитам- тоз мотор 1.3 JTD на Фиат същият ли е с този на корса Д Z13DTJ с ФАП, щот има и друг Z13DT? И двата са с различно управление.Правя една такава корса със стопени разпръсквачи и напълнила цилиндрите! :mrgreen: да очаквам ли някакви изненади после?за сега ще ги сменя и почистя и реактивирам ФАП-а.
С нами Бог!

0886 224486
strahil
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 4:16 pm

Re: FIAT DOBLO JTD 1.3 Aнгренаж

Мнение от strahil »

Само за протокола... и Корсата и Комбото имат дупка за 6мм чоп към маховика! Поздрави!
Публикувай отговор