Зафира загравя на високи обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от dyaneff »

Може и да е проверено, ама ако е същият двигател за който си мисля, водната помпа и алтернатора се движат от един ремък. Ако алтернатора има проблем и с нарастване на оборотите товари ремъка и помпата забавя обороти може да има подобен ефект. Провери с откачени букси на алтернатора.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от karamilev »

dyaneff написа:Може и да е проверено, ама ако е същият двигател за който си мисля, водната помпа и алтернатора се движат от един ремък. Ако алтернатора има проблем и с нарастване на оборотите товари ремъка и помпата забавя обороти може да има подобен ефект. Провери с откачени букси на алтернатора.

Не мисля че проблема е в помпата и около нея защото като пусна парното на най-високата степен духа изгарящо горещо и не нямаля значително температурата на потока въздух (мерено с термометър в духалките) Ако има проблем с помпата парното ще истива значително.Като дойде пак скоро ще и проверя помпата как е зацепена и ако не е добре ще я презацепя и да видим.Никой нищо не казва за катализатор?Не е ли възможно?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от bobolin4o »

karamilev написа:Никой нищо не казва за катализатор?Не е ли възможно?
Забиваш щуцер ф6 преди катализатора и мериш налягането. Ако е повече от 300 mb не е на добре...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от bobolin4o »

dyaneff написа:Може и да е проверено, ама ако е същият двигател за който си мисля, водната помпа и алтернатора се движат от един ремък. Ако алтернатора има проблем и с нарастване на оборотите товари ремъка и помпата забавя обороти може да има подобен ефект. Провери с откачени букси на алтернатора.
Ако наистина алтернатора забавя ремъка, тоя ремък отдавна нямаше да е там. :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от NASKO12234 »

karamilev написа:
NASKO12234 написа:Аз залагам на радиатора.
:shock:
Колега, имах такъв проблем с Еспеис. Цял ден да не го гасиш в града или на късо растояние не загрява, но тръгне ли да пътува прегрява. При него двата маркуча бяха от едната странаи и явно беше пробило през преградата и не въртеше водата през питата. Ти казваш че е с нов радиатор и затова си мисля че е от него.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от karamilev »

NASKO12234 написа:
karamilev написа:
NASKO12234 написа:Аз залагам на радиатора.
:shock:
Колега, имах такъв проблем с Еспеис. Цял ден да не го гасиш в града или на късо растояние не загрява, но тръгне ли да пътува прегрява. При него двата маркуча бяха от едната странаи и явно беше пробило през преградата и не въртеше водата през питата. Ти казваш че е с нов радиатор и затова си мисля че е от него.

Вярвам ти колега но още в първия пост съм писал че радиатора е слаган скоро нов и въпреки това съм пробвал и с друг втора ръка :P
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от Todio »

Виж водната помпа да няна счупена турбина или много дебела гарнитура и от там да пада дебита.
sugy
КОЛЕГА
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 10:02 pm
Обратна връзка:

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от sugy »

Имах подобен случай с наскоро сменено водно съединение което се оказа на половина запушено заводско и на високите обороти грееше,намаля цирколацията..вариант.....след смяната се оправи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Зафира загравя на високи обороти

Мнение от ivanovbg »

Аз съм имал случаи с водно и турбо съединение. Спукан само вътрешния слой и при висока скорост на водата(въздуха) се издуваше и запушваше. Особено с турбото беше голяма драма...както всичко си е нормално и като се издуеше и направо гасеше мотора. Лошото е че се случваше само в движение...:mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор