Пежо 206 не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

Здравейте,имам следния проблем,Пежото,1.4 16V2009 г.,спряло да пали на бензин,има и обикновен метан,Помпата беше стопена,сменям,всичко с нея наред-налягане,работи на стартер,но...не пали-припалва,гасне.Имобилайзер-наред-няма блокиран комп,2 валидни ключа-записани и т,н.На метан пали и работи.Бордовия реве още на контакт-икономичен режим(economy mode)Другото,което ме озадачава-не мога да го закача-има захранване на 16 пин и 0 на 4и5 пин,но уреда не се захранва,забравих само захранването на 1-ви пин,ще проверя.Въпроса ми епо-точно са два:
1.Проблема има ли нещо общо е економи мод-а и как се отстранява?
2.Диагностиката не видях да е, но все пак да не е по CAN?
И ако сте имали нещо подобно ,и.зкажете идеи.
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ivanovbg »

1 Сипи бензин и зареди акумолатора.
2 Пита ли клиента кога е спряла да пали на бензин? Да не е пролетта :lol: Ако до дюзите има импулс и бензин, вероятно е да са запушени.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

Колата има бензин,писах,че има и държи налягане,захранване до дюзи държи,но изчезва импулс и то след 1-2 впръсквания,вадих рейката и гледах на стартер,дюзите не са запушени,преди да се скапе помпата ,е палила без проблем.Симптомите са като на иммо,но... там не открих проблеми.2-3 импулса и се реже.???
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от bobolin4o »

Не ми стана ясно... разбрал си, че в имото няма проблем? Как?
Явно не със същия кодочетец, с който искаш да прочетеш моторния?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ipivan »

Емулатора или каквото там спира бензина когато колата е на газ,изправен ли е?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

За иммото разбрах,като го закачих с AD-100,днес се закачих и на моторния,оказа се ,че е по CAN,но не открих нищо което да ме насочи в какво е проблема.кодове ,свързани с климатика,нивомер на бензина и озон-сензор, :oops: нещо живите данни ми се видяха неправдоподобни,така,че не разчитам на тях,Нямам идея ,не би трябвало да са кабелажи ,а и хардуера на компа,защото впръсква 2-3 пъти и отрязва.Единствено ако се е бъгнал софтуерно,някакви мнения?Поздрави.
П,С. Не видях предния пост,докато пишех,емулатора прекъсва точно импулсните,но до колкото си имам понятие те са нормално затворени релета,пук и как да се бъгнат едновременно и четирите канала,но все пак ще проверя на входа му същата ли е ситуацията,ако не ще го набедя и него.
ChoChy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:20 pm

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ChoChy »

Провери симулатора. Случвало ми се е от веднъж да се скапат и четирите релета.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

Проверих симулатора,всичко си не наред,релетата нормално затворени,ако няма сигнал от газовата,НО съм се заблудил че отпада сигнала,защото съм мерил,когато е откачена бобината-тогава наистина реже сигналите.Насочих се да чистя дюзите-не си обяснявам как за 3месеца са се запушили,но....Почистих,колата пали на бензин,но изпуснеш ли я по 2500 оборота и на празен-гасне,може и дюзите да не съм изчистил добре,но правеха добра мъгла.Въпроса ми е иска ли адаптация тая дроселова-с моторче е,и да не би това да е причината.Нямам офис-планет...?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от rangel1 »

Колега по горе казваш че има набита грешка нивомер затова и сигурно реве економито :idea:
Тъй като си сменял помпа възможно е наистина да има гаф с ивомера и биси модула да подпира моторния :idea:
Ивини ме ако съм те подвел но така казва теорията и празната ми черепна кутия.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

Икономичния режим изчезна,причината е била недозареден акомулатор,а на нивомера не занам какъв му е проблема,във всеки случай като мерих самия нивомер работеше,но това не е проблема.Пали на четвърт всеки път и лесно но празни не държи.На бензин може да се кара само след 2500 оборота.Поздрави.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ipivan »

Това дето няма тихи обороти може да е от адаптация.Но и да се направи адаптация на моторния комп., след като се покара на метан ще се върне сегашното положение.Така че май няма смисъл от тази гимнастика.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ivanovbg »

Поне с кой комп е двигателя ще кажеш ли? Букви на мотора? Боба ми още не е узрял.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от waseko »

Да,извинения-KFW Sagem S2000
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 не пали

Мнение от ivanovbg »

Няма адаптация. Премери пак налягането на бензина и виж дали е чист при дюзите. На метан има ли ниски? Ако е ок, виж колко е импулса на инжекторите, показания на мапа...да не пуска и метан като е на бензин...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор