Мерцедес W203- проблем с климатроника

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

Здравейте.
Малко предистория.
Колата е била с неработещ климатроник.При опит на колега да го подкара,става беля и изгаря преден САМ.Спира да пали,няма чистачки и куп други последствия от аварията.
Клиента си я взема и при друг колега.Сменят САМ-а и заработва всичко.
Естествено с изключение на климата.
Идва при мен и я закачам на диагностика.Една грешка-ниско налягане на фреона.На актуални стойности показва налягане и температура на фреона 0 бара и 0 градуса.
Сменен е въпросния датчик-същата работа.Прозвъних кабелите му до преден САМ-здрави са.
Сменен модула на ААС-без промяна.

Въпро са ми е от там как продължава сигнала на въпросния датчик към климатроника.САМ-а по кан ли казва на ААС кво е налягането и температурата или.....
В старфайндъра нещо няма хубава схема на климатроника.Или ми е стара версията на диагнозата 2010/5
:mrgreen:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от rangel1 »

А има ли фреон тва чудо :idea:
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от Todio »

Задай правилно въпроса!
На 203 купе има поне 5 схеми на климата в зависимост от годината и за къде е правена колата. Или дай номера на шасито. А дали след смяната на SAM-a е правилно кодиран?
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от donkole1 »

колега rangel1 То остана и да не са проверили за това
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

Todio написа:Задай правилно въпроса!
На 203 купе има поне 5 схеми на климата в зависимост от годината и за къде е правена колата. Или дай номера на шасито. А дали след смяната на SAM-a е правилно кодиран?
За кодировка на сам-а не бях се сетил.Но първия колега който е изгорил стария сам е сменял датчика с нов,така че предполагам и със стария е показвал нула бара.Мисля че няма да е от кодировката.
Колата отиде на почивка със собственика.Като се приберат ще проверя.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от KLESHTITE »

маи няма фреон 0 на 0 си няма някои не си ли направи труда да го надуе с компресора и да гледа показанията
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

KLESHTITE написа:маи няма фреон 0 на 0 си няма някои не си ли направи труда да го надуе с компресора и да гледа показанията
Стига с това "няма фреон".
Мислите ли че колата е минала през трима и никой не се е сетил да провери.
Ако ще помагате,давайте по смислени идеи,а не просто да се пълни темата.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от Todio »

"0" налягане и "0" температура не се връзват. Всеки, който който се занимава с климатици, ( дори и домашни) ще ти каже,че при 2bar ниско налягане, температурата на фреона е "0" градуса.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от plamenpenis »

сам-а не е за тази кола през годините имат хардуерни различия
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

plamenpenis написа:сам-а не е за тази кола през годините имат хардуерни различия
Стария сам който са изгорили и той ли не е бил за колата че и с него е давало същите стойности.А преди извесно време климатика е работил.

Относно 2-та бара ниско и нулата градуса и на манометъра си го пише,само че климатика изобщо не тръгва че да падне ниското.А не тръгва щото модула не вижда налягане във системата.Освен налягането не вижда и температурата и след като е поставен ЧИСТО НОВ датчик.Значи проблема е някаде на друго място.

Въпроса ми беше конкретен и ако някой може да ми отговори предварително му благодаря.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от Todio »

Въпроса ти изобщо не беше конкретен, а най-общ за 203 купе на Мерцедес. Щом имаш проблем с конкретна кола, даваш възможно най-много информация за нея, за да не хвърляме боб. Провери според EPC-то, тези SAM-модули дали са за тази кола. Преден SAM не се сменя като филтър, а трябва да знаеш какво правиш.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

Todio написа:Въпроса ти изобщо не беше конкретен, а най-общ за 203 купе на Мерцедес. Щом имаш проблем с конкретна кола, даваш възможно най-много информация за нея, за да не хвърляме боб. Провери според EPC-то, тези SAM-модули дали са за тази кола. Преден SAM не се сменя като филтър, а трябва да знаеш какво правиш.
САМ-а не е сменян от мен.
А конкретния въпрос беше дали сигнала от датчика след САМ модула продължава по КАН или е аналогов.Убеден съм че няма да е чак от такова значение кое W203 е колата.
И пак казвам,със стария САМ преди време климатика е работил.
Спирам да пиша по темата докато не се върне автомобила.
Мерси все пак на всички.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от plamenpenis »

дадох ти конкретен отговор !
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от venelek »

plamenpenis написа:дадох ти конкретен отговор !
ok ще проверя по номер на модула дали е за тази кола като ми дойде пак
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Мерцедес W203- проблем с климатроника

Мнение от KLESHTITE »

Апробва ли да надуеш датчика с компресора да видиш дали ще покаже налягане аз съм слагал на е211 сам от дизел на бензин номера не отговаряше изобщо отделно от това втората кола имаше и въздушно и то работеше та не ми се вярва да е от сама проблема да не е в иглата
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Публикувай отговор