Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от dexter »

Еspace 1.9 D dci ГОЛЯМА ЗАГАДКА? много трудно пали на 2-3-тото завъртане, като запали започва на 2-3 цилиндъра и компа си изключва стартера, затова трябва да си държиш пръста на бутона /START/ докато задържи да работи стабилно. Диагностика с Renault Can Clip i s Autocom CDP , показва едно и също : НА МЯСТО КАТО ВЪРТИШ И НЕ ПАЛИ - НИКАКВИ ГРЕШКИ, като запалиш пак никъкви, Като тругна да карам след определено време забива и гасне- Показва / датчик разпределителен вал/ . Сменихме го с нов пак същото , наи вероятно като забие мотора и се затресе се получава разминаване в синхронизацията и затова записва грешката за датчик на разпр. вал. На живи данни Дюзите- fuel flow correction - cil1 /- 0.6/ cil2 /1.1 / cil3 /1.2 / cil4 /-0.9 /.... Tъййй, слагам колбичките 5 мин работа на празен ход: cil1/54 ml./ cil2 /46 ml/ cil3/ 51 ml/ cil4 /47ml./ ... :?: Tъйййй...клиента донесе няккви дюзи слагам ги бода колбите: cil 1/46ml/ cil2/50ml/ cil3/46ml/ cil4 /45ml/ ....пак не пали???? Налягане в рейката референтно250 бар. катовъртиш качва веднага до 180 почва да кашля изравнява на 250 оше кашля вдига до 300 и компа си го регулира на 250-260 и започва да задържа обороти . Като запали гася налягането в рейката спада бавно за около3-4 сек. до нула, ако завъртя веднага докато не е паднало запалва малко по-добре. правя от 2-та комплекта дюзи един- цил 1 /46мл/ цил 2/ 46мл/ цил3 /47мл/ цил4/ 45мл/ -пак не!!! Клапана на реиката проверен - не тече , горивен филтър сменен. На живи данни като карам налягането е окей, гледам на графики и референтното и даваното- добре са, като забие мотора няма разлики в двете графики, не е помпа :?: ???? И записва отново датчик разпр. вал :oops: Дали са дюзите че май го накарах да си купи датчик без нищо???
Последно промяна от dexter на Сря Юни 20, 2012 11:30 am, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от ivanovbg »

A датчика на коляновия провери ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от dexter »

да зема да видя на коляновия но защо не го записва?? Докато работи на празен ход вадя буксата на разпр. вал продължава да си бръмчи без проблеми??? Сизвадена букса на разпр. вал не пали изобщо, сега ще го викам пак да видя коляновия че снощи му я върнах .
sve25
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 1:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от sve25 »

Провери шпонката на ангренажното колело на разпределителния вал
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от dexter »

Днес колата дойде, запалила от раз изминала 20 км докато дойде без никкви проблеми???? :shock: Закачам, грешчици записани няма??? Закачих осцилоскопа за датчика на кол. вал с 2 кабела е -сив и св.кафяв , на схемата и двата излизат от компютъра, графиката не знам каква трябва дае в този случай, мерих спрямо /+/ не изглеждаше равномерна а при увеличаване на оборотите сигнала си вдига волтажа до 6-8volt. на празен ход 0.5-2волт. как се мери тоя датчик с 2 кабела от компа не знам, pin data за това не намерих, както и да е приех го за нормален импулс, чаках 30мин. да изгасне само и гледах осцилоскопа, но не изгасна!!! За шпонка на разпр. вал не съм гледал защото трябва да махам горния тампон на двигателя заради капака. Колата работи безпроблемно карах я 20 км ....нищо :shock: . Изпратих клиента с наставления да кара здраво...,нафта не е сменял и не е наливал друга???? К"кой туй не знам? :shock: Благодаря на колегите, сигурно пак ше има продължение :mrgreen:
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от stoqn »

Колега здравей какъв късмет,днес дойде Рено Меган 1,9 ДЦИ не пали понякога със същата грешка синхронизация кол.вал разпр.вал.Четох я с Текса и с Ауто ком едно и също дава за грешка сложих Рено кан клип пак същото но има детайлно разглеждане на грешката и пояснението беше ENGINE SPEED SENSOR...Точно това за което си мислех смених го както потвърждава колегата Ivanovbg.Това е болежката на Реното през лятото и не само на тях .Този месец съм сменил поне 15 датчици на кол.вал на различни марки спичат им се бобинките явно:)))Успех
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от dexter »

хм , при мене никакво развитие, колата си върви безпроблемно след 750 км клиента доиде да ми каже че няма проблеми?? А детайлното разглеждане на грешката в CAN-CLIPа ли я има, къде я гледа ти?
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Renault Espace 1.9 D dci голяма загадка??

Мнение от stoqn »

Аз имам 2 софтуера на Рено кан клипа като тази я четох със старият но и на новия го има защото наскоро правихме един airbag на Рено.Там където е грешката не си спомням мн точно кликваш и отваря един прозорец например и ако пише пример датчик някакъв си пише късо към маса или към плюс или отворена верига и т.н.Трябва др. път да видя точно как беше порови се ще ти помогне.На това Рено просто когато пишеш синхронизация кол към разпр.вал отворих и ми даде мисля 5 възможни насоки и мисля че след грешките на Рено бяха нещо от рода на Df и някаккви числа затози проблем ме насочи към пишеше engine speed .Имаше и camshaft sensor но в случая беше за дачик н кол вал.Като дойде др Рено ще се опитам да го запомня по добре за да мога обясня.Веднъж и аз не знаех но като се ровех го намерих това и помага.Успех:)
Публикувай отговор