E81/87/ проблем с валвтроника

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от nik7dob »

Колата е 1 серия,2006 година,120i с мотор N46 B20B 150 hp,проблемът е във валвтроника.Когато си поиска (често,преди намеса) записва P1050 – Variable Valve Timing control circuit,circuit malfunction и P1062 - Variable Valve Timing,limp-home mode,full stroke position not reached и умира – стига до 3к оборота и дотам,не може да отвори клапаните.Гледал съм почти всичко,мотора на валтроника съм свалял – работи,опитах се да отворя екуто да огледам за студени спойки – малко беше капсуловано и не си дадох много зор там,прегледах и захранващото реле на валвтроника – ок е.Това което успях да намеря като проблем е влезнала вода в бушонното табло зад жабката,където задено с половината бушони има един 60 ампреа който е за екуто и беше сериозно оксидирал.Почистих всичко,спрей и всичко останало,монтирах и проблема го няма.Аз лично след това карах колата около 50тина километра – проблем няма,реших че е готова и я издадох на клиента.Но колата не се кара много много и месец по късно ми звъни и казва пак прави същото,закачам я същите грешки същия роблем,поразмърдах бущона и пак изкарала 30-40 км и пак.Другата седмица ми я оставя за довършване.Това което видях в един чужд форум бе за прецакан сноп от еку до мотота на валвтроника,а това не се сетих да погледна когата колата беше при мен.Съмненията ми се коренят около прекъсващ мотор на валвтроник,прецакан сноп кабели,студени спойки в еку и лошо захранване на еку.Като дойде колата почвам проверка на всичко по ред на номерата,въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли слабо място системата за валвтроника.Едно птиченце ми подшушна за слабо място еку или мотор,има ли нещо вярно в това или е само слух?Хайде стига толкова,че темата доскуча много,очаквам предполагаеми и хронични болежки на това немско чудо на техниката,благодаря предварително.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от KLESHTITE »

аз съм имал такъв проблем оправи се с мотор
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от nik7dob »

ще поровя още малко и ще кажа на клиента да купим мотор за 400 левчета и да пробваме :)
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от rangel1 »

Ей такива нови возила не съм пипал но като си открил проблема защо не го отстраниш качествено а търсиш под вола теле :idea:
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от nik7dob »

защото,Рангеле нямам ясна диагноза.Казаха ми,че проблемни са мотора и еку-то,аз намерих един очевиден проблем с клеясали бушони,но се оказа,че не е оттам.Не мога да кажа на клиента дай тука едни 400 лв да пробваме,пък ако не е там проблема ще сменим после и компютъра.Това в по-горния пост го казах леко метафорично.Аз трябва да излезна с ясна диагноза и като кажа на клиента струва 400 лв да се знае,че срещу тази сума той получава реално решение на проблема,разбираш ме. :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от bobolin4o »

Аз пък залагам на потенциометъра, дето мери положението на вала. Същите грешки, проблемът беше в него.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от nik7dob »

за потенциометъра не би ли трябвало да запише грешки за него,освен това при откачане на буксата на мотора записва същите споменати по-горе грешки.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от bobolin4o »

nik7dob написа:за потенциометъра не би ли трябвало да запише грешки за него,освен това при откачане на буксата на мотора записва същите споменати по-горе грешки.
P1062 - Variable Valve Timing,limp-home mode,full stroke position not reached - Означава, че моторчето не достига до крайно положение. Откъде знае? Ако е прекъснат потенциометъра, ще го запише, а ако послъгва само? Както казах, при мен беше в него проблема.
...записва P1050 – Variable Valve Timing control circuit,circuit malfunction... е това си е наистина проблем в инсталация или захранване( окисления ти бушон), или въобще някакъв недъг по веригата...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от nik7dob »

А колко му е с времето да се е появил двоен проблем,колата е карана с проблем известно време,като дойде при мен ще се разбере.Благодаря за отговорите :)
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от delio »

Имал съм проблем с много нагар по клапаните и пак написваше грешка че не стига в краййно положение
но и през цялото време работеше лошо
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от bobolin4o »

delio написа:Имал съм проблем с много нагар по клапаните и пак написваше грешка че не стига в краййно положение
но и през цялото време работеше лошо
+1
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: E81/87/ проблем с валвтроника

Мнение от ogromnii »

много е вероятно от прекалено рядка смяна на маслото/ смотано масло да е задръстено с нагари, не е зле да надзърнеш под капака :)
Публикувай отговор