проблем сеат

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
big30
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

проблем сеат

Мнение от big30 »

колата е сеат ибиза 1.2 бензин 2002,трицилиндъра...спря да пали,оказа се прехвърлени зъби на веригата,запали но е явно в авариен режим,не вдига повече от 3000 оборота,ваг-кома казва само датчик разпределителен вал,смених го пак е така,някои има ли идея,мерси
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем сеат

Мнение от stoqn »

Провери на осцилоскоп дали ги има импулсите той датчика е хол лесно се мери ако нямаш осцилоскоп с светодиоден пробник дали мига импулса.Вероятно няма да имаш проблем с сигнала по вероятно е нещо газоразпределението следи че няма синхрон между кол.вал и разпр.вал и затова я дава грешката или разстегната верига или нещо друго чувал съм на тия двигатели заедно с веригата се сменя и зъбчтаките .Успех
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: проблем сеат

Мнение от gt40 »

При разтегната верига бяга синхронизацията. Ново зацепване с дорници и става, но с тази верига е вероятно да прескочи пак.
Поздрави
big30
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Re: проблем сеат

Мнение от big30 »

благодаря колеги,проблема е решен
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: проблем сеат

Мнение от BaHka »

Ти си поредния човек,който моли за помощ и който не пише за решението на проблема.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем сеат

Мнение от stoqn »

Найстина не е добре да търсим помощ и да не пишем за решението ,така форума си губи леко по леко целта не трябва да бъдем егоисти.Затова утре като пише някои за помощ вместо да има 10-15 откликнали за помощ ще има 2-3 щото това сме посяли и това ще пожънем.Ако въпроса е за всички би трябвало и отговора да е за всички нали така колеги поправете ме ако греша
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: проблем сеат

Мнение от rudoni »

абсолютно си прав!но няма как да се скрием от клиентите си?!няма как да се отделим и да комуникираме само колеги.да се регистрираме по БУЛСТАТ ? не знам!има хора плагиатстват и не споделят което е много грозно.българска му работа!
С нами Бог!

0886 224486
big30
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 1:22 pm

Re: проблем сеат

Мнение от big30 »

извинявам се на вси4ки,проблема беше в разтегната верига и в резултат несинхронизация на колянов и разпределителен вал..
slavy
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:53 pm

Re: проблем сеат

Мнение от slavy »

абсолютно си прав!но няма как да се скрием от клиентите си?!няма как да се отделим и да комуникираме само колеги.да се регистрираме по БУЛСТАТ ? не знам!има хора плагиатстват и не споделят което е много грозно.българска му работа!
Съгласен съм с теб колега, но нека бъдем малко повече патриоти и да не плюем винаги по българското. Не сме нито по-черни нито по-глупави от другите, пък и да сме нека се похвалим сами, друг няма да го направи.
Дерзайте И ОБИЧАЙТЕ БЪЛГАРИЯ!!!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: проблем сеат

Мнение от rudoni »

Да живее България!
далече съм от всяка друга мисъл!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: проблем сеат

Мнение от ivanovbg »

rudoni написа:Да живее България!
далече съм от всяка друга мисъл!
Да живее България, а аз да живея другаде :lol:
Тази мисъл по ми харесва.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор