elantra XD не пали на стартер

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

Здравейте,смятах,че няма да се наложи да питам,но...4дена борба и се изчерпах.Въпросния Хюндай,2004-2006,1.6,пали само на дърпане или ако го почерпиш със спрей.След това пали,ако не се остави за около 3-4 часа в покой.Има метанов инжекцион,не пали и на дветв горива.Батерия-проверена,налягане рейка-проверено,сигнали датчици колянов,разпределителен-проверени с осцилоскоп.Първична,вторична-,искри-проверени.Центровка-проверена.Компресия-проверена,клапани-хидравлични-пуловетесе въртят на ръка.Преди мен сменени бензинови дюзи(проверих и тях),бензинова помпа,кабели,бобина,датчик-колянов,разпределителен вал.На стартер-25-20 ms. импулс към дюзите.Вакууми проверени.Захранвания,маси,под товар на комп,бобина и помпа-проверени.Видимо нищо нередно в компа.Температурен-по съпротивление,на диагностика и напрежение,което връща-наред.Сензор-детонации-5 Moms(дават го над 1).КОНСТАТИРАМ-къпе свещите в бензин.Масата на двигателя-иzместена само на 160 mA.Възстанових само на бензин-без резултат.Дросел-потенциометъра съм гледал само на контакт и като запали-добре е.С иммо-то няма грижи.И НЕ ПАЛИ.Моля,ако някой се сети за нещо което ми убяга,ДА СПОДЕЛИ...Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от ivanovbg »

Отдавна имах един такъв случай, ама не си спомням колата. Беше прегрявана яко и се бяха раздули цилиндрите в ГМТ. Уж имаше компресия , но не палеше на стартер. Хванах го с надуване на цилиндрите с въздух при ГМТ. Интересното беше че само 1см. буталото да е по долу и не духаше в картера.

Друг вариант е да е много ниско напрежението на захранване на бобината по време на стартер или кофти маса към купето или към мотора. Пробвай с дублаж да видиш дали ще запали и...

А искрата на стартер ли я гледаш?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от KLESHTITE »

защо не я излъжеш че е топла да видиш какво ще стане
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от stefo »

Не разбрах само студена ли не пали?
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от stoqn »

Колега гледам по Аутодата и толеранса я дават БОШ инжекция ако е същата кола.Боша съм забелязал че се адаптират лошо ако газовия инжекцион не е бил както трябва настроен и по мерцедесите и някой аудита почва да окзва влияние на паленето.Виж и адаптацийте или махни клемата за една нощ.Друго което се сещам е понеже е метан ако има аванспроцесор сложи му тапата да минава директно сигнала имал съм случай трудно пали от тия уж италиянски ама май вече са китайчета тия процесорчета.Това е което се сещам ,успех:)
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

ivanovbg написа:
Друг вариант е да е много ниско напрежението на захранване на бобината по време на стартер или кофти маса към купето или към мотора. Пробвай с дублаж да видиш дали ще запали и...
Tова съм го прегледал,а искрата я гледам на стартер-мерих я даже между1-4 и 2-3-20-25 мм.,а и с оцилоскопа.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

KLESHTITE написа:защо не я излъжеш че е топла да видиш какво ще стане
Забравих да кажа,че съм имитирал сякви температури-без резултат.И това забравих-като запуша тотално въздуха преди дросела веднага припалва,а се опитва с припукване в изпуск.колектор ако натисна газта до край.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от ivanovbg »

Добра е, не би трябвало да мокри свещите. Еми пробвай да надуеш с въздух цилиндрите. Или сипи малко компресия(масло) в тях.

Компресията я мери като преседи ли или като е работила?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

stoqn написа:Колега гледам по Аутодата и толеранса я дават БОШ инжекция ако е същата кола.Боша съм забелязал че се адаптират лошо ако газовия инжекцион не е бил както трябва настроен и по мерцедесите и някой аудита почва да окзва влияние на паленето.Виж и адаптацийте или махни клемата за една нощ.Друго което се сещам е понеже е метан ако има аванспроцесор сложи му тапата да минава директно сигнала имал съм случай трудно пали от тия уж италиянски ама май вече са китайчета тия процесорчета.Това е което се сещам ,успех:)
И това съм видял,първо я възстанових-говоря за импулсите към дюзите,а и 1-2 дена се опитвам да я паля само на бензин,а метана е инжекция.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

ivanovbg написа:Добра е, не би трябвало да мокри свещите. Еми пробвай да надуеш с въздух цилиндрите. Или сипи малко компресия(масло) в тях.

Компресията я мери като преседи ли или като е работила?
Като преседи.А,колко е нормално на стартер да е продължителността на импулса към дюзи?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от ivanovbg »

За тази кола незнам.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от stefo »

Захрани стартера като въртиш от външен акумулатор.Целта е да не пада напрежението на инсталацията и виж какво ще се случи.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от ipivan »

Мери вакуума при работещ мотор.Ако не е добър значи че няма компресия.Разбрах че си мерил компресия но мисля че с вакуума е най-добре.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от Cho4o »

гледам ,че до 2004г имат MAP ,не знам как е при теб .
Скоро имахме абсолютно същата ситуация с едно Волва , всичко изрядно , 20-25ms на стартер ,като понякога стигаха до 50.Припалваше и до там .След като симулирахме МАП-а с вакуум помпата , запали но не работеше готино .... единия вал беше беше леко завъртян .
Autotronics Service
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: elantra XD не пали на стартер

Мнение от waseko »

ipivan написа:Мери вакуума при работещ мотор.Ако не е добър значи че няма компресия.Разбрах че си мерил компресия но мисля че с вакуума е най-добре.
КАто запали,всички живи данни са в норма и вакуума също,ще го видя като върти на стартер.
Заключено