как да диагностирам Форд бус от 1995г.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от rudoni »

момчета ,имам проблем с диагностиката на Форд бус. така и не можах да разбера как да се прекача към форд бус 2,5 Д от 1995г обикновен дизел но с SRS и ABS.има над десния акумулатор триъгълна букса като на леките и 16 пинова в бушониерата.въпросът ми е -в коя букса какво да прикача и с каква програма да прочета? помагайте! :)
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от ivanovbg »

двигателя ли искаш да четеш или какво? SRS -a и имото сами си мигат и казват къде ги боли. АБС-а май беше на ОБД, ама не съм сигурен.Ще пробвам да проверя.

:)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от rudoni »

очаквам !защото имам и един с ЕПИК система и след ремонт на помпа ,някакви "майстори" обърнали акумулатора и след ремонт на ЕБУ от мен нещо не е в час и трябва диагностика!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от ivanovbg »

Нещо не схващам- не е ли с механична помпа? Освен за бушона и други ли кабели има? Какво можеш да четеш там не знам? Дай и буквите на мотора да не бъркам нещо,точно преди шасито са на евротабелата.

За абс-а проверих. На тройката е може да се чете с Модиса на Сън.

Бе при вас тез майстори не се ли научиха че дебелата клема на акумолатора е +? И със Спес стара беше пак така май :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от rudoni »

аха! :) двигателя е обикновен -механична разпределителна помпа ,но ще правя сериозен проблем на АБС .Но искам да знам как да се закачам и към другите системи! Този с горялотоЕБУ и е ЕПИК сисгема пак има ,но този път три букси-триъгълна над десен АБ,двупинова над левия АБ и 16 пин в таблото!то тройките и двойките ги има и в леките ,но тук и загадка и съм затруднен къде ,какво и с какво?!
С нами Бог!

0886 224486
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от stoqn »

rudoni написа:аха! :) двигателя е обикновен -механична разпределителна помпа ,но ще правя сериозен проблем на АБС .Но искам да знам как да се закачам и към другите системи! Този с горялотоЕБУ и е ЕПИК сисгема пак има ,но този път три букси-триъгълна над десен АБ,двупинова над левия АБ и 16 пин в таблото!то тройките и двойките ги има и в леките ,но тук и загадка и съм затруднен къде ,какво и с какво?!
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от stoqn »

rudoni написа:аха! :) двигателя е обикновен -механична разпределителна помпа ,но ще правя сериозен проблем на АБС .Но искам да знам как да се закачам и към другите системи! Този с горялотоЕБУ и е ЕПИК сисгема пак има ,но този път три букси-триъгълна над десен АБ,двупинова над левия АБ и 16 пин в таблото!то тройките и двойките ги има и в леките ,но тук и загадка и съм затруднен къде ,какво и с какво?!
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: как да диагностирам Форд бус от 1995г.

Мнение от stoqn »

На този Форд аз на ОБД-то чета двигателя и според аутодата и Иммо-то,Еирбега е мигащ код даваш на контакт 8 кода са броиш ги дори Ескорти,Мондеота,Фиести.В Аутодтата ги дават а триъгълната я дават за АБС .Аз АБС никога не съм четял на форд с тая букса не знам успех:)
Публикувай отговор