Zafira A 2.0 Di X20DTL

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от cougar »

rangel1 написа:
DK1 написа:Здравейте колеги,
за въпросната Зафира днес ми скъса нервите.Влиза в сервизен режим и записва грешка 0400 Рециркулация на отработени газове:Отклонение при регулиране.
Всичко съм проверил:вакууми,клапани,всмукателната система е изчистена,всичко работи правилно но влиза в сервизен режим,и ми направи впечатление че когато я форсирам известно време и когато върна газта и поработи малко на празен ход тогава влиза в сервизния режим

Колеги моля помагайте с каквото можете !!!

Поздрави
Доколкото разбрах тук пише че са проверени вакумите а се оказва проблема в сервото :?:
А до колкото съм запознат проверките по вакумите се извършва с вакуммер и ако беше проверено както трябва :idea:
А относно как се проверява просто закачи вакуммера на изхода на помпата и следи колко бързо и до кви нива се движи вакума като включваш и изключваш консуматорите (а стойностите са конкретни за всяка система но в повечето случай нещата са близки )
е май са проверявани маркучите само дали са здрави, ако беше мерено с вакуммер щеше да лъсне проблема , а с вакуммера лесно се хваща къде бяга вакума като се елиминират един по един маркучите, но всеки тества по-различен начин
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от galin »

Ако е пукната мембраната на сервото няма ли спирачките му да са твърди? Имал съм подобен случай и проблема беше в клапана, като го размених с клапана на вихровите клапи и всичко заспа.
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от DK1 »

Всички маркучета са здрави,вакуум помпата я смених с 2 други за да съм сигурен,ел.клапанчетата на ЕГР и клапите също ги смених с други за проба,а за пробата с вакууммер се сетих чак след като смъкнах сервото,а за педала на спирачките спорен мен беше малко твърд.Сега ще търся серво и ще пиша

Поздрави и хубав ден!
Последно промяна от DK1 на Чет Мар 22, 2012 8:14 am, променено общо 1 път.
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от DK1 »

KLESHTITE написа:затапи сервото това е наи лесно
Вече го направих и беше наред(не влизаше в сервиз) след това открих един спукан маркуч от помпата към сервото,но след като го смених пак същия та........
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от DK1 »

Корпуса на сервоапарата е сцепен :lol: Благодаря на всички за помощта
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Zafira A 2.0 Di X20DTL

Мнение от delio »

Да бъдеш сигурен какво правиш проверяваш с вакуммер задължително
без вакуммер не знаеш какво се случва
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
Публикувай отговор