Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
sve25
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 1:46 pm
Местоположение: Варна

Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

Мнение от sve25 »

Случвало ли се е на някои след смяна на електрониката на ГНП-то да има проблем със скоростната кутия става въпрос за автоматична типтроник кутия 5HP19FLA.Проблема се изразява в това че задържа 2-ра скорост до 4000-4500 оборота и чак тогава сменя на 3-та и самата кола е малко мудна.По принцип не се занимавам с електроники правя кутйи а тая я отварям за 3-ти път и все нищо и няма и проблема си остава.Клиента е сменял електрониката на помпата понеже спряла да пали.На диагностика е напълно безгрешна (което е малко учудващо за тази кола :lol: )
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

Мнение от bobolin4o »

Да, мудна ще е ако не отговаря софта на помпата точно с оригиналния (сменената електроника) или пък тъпата помпа си има механични проблеми... Или пък какво ли още не - дебитомер, турбо, дюзи, задръстени смукатели, задръстен филтър и т.н.
Но проблемът с превключването може да е породен от смешен чиптунинг. Загледай на 8 канал на живи данни с Ваг-Ком, каква е порцията в милиграми, зависеща от оборотите на двигателя, при 4000-4500 оборота...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

Мнение от KLESHTITE »

виж центровката скоростите влизат ли в авариен режим турбина прави ли че аз имах същата и накрая завари втулката и турбина 3та и миене на мозъка и е ок
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
sve25
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 1:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

Мнение от sve25 »

[quote="KLESHTITE"]виж центровката скоростите влизат ли в авариен режим турбина прави ли че аз имах същата и накрая завари втулката и турбина 3та и миене на мозъка и е ок[/quote]
Центровката на помпата е ок не влиза в авариен режим турбината и маслената помпа са нови мозъка е мит 2-3 пъти
пробвано е и със друга турбина поради съмнения за дефектна никаква разлика.Като я кача кутията ще видя и тоя 8-ми канал и ще пиша и ще мога да ви давам повече инфо от тестера.Но за мен всичко стана от тъпата помпа
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Ауди 2.5ТДИ проблем скорости

Мнение от KLESHTITE »

колко коня е защото ако е 163 е много капризна на центовка и електроника
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Публикувай отговор