Отново Vektra X20 DTH

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Отново Vektra X20 DTH

Мнение от dexter »

Здравейте ще обясня с подробности : Оpel vektra 2000 X20DTH - естественно проблема;НЕ ПАЛИ :mrgreen: на диагностика с op-com; НИКАКВИ ГРЕШЧИЦИ :shock: ,// живи данни;- всичко работи чете си обороти обороти на помпа температури , време на впръскване предварение- в граници всичко, //връзки по буксите -прегледани, //бушони -прегледани, //нафта до помпата -има. горивно трасе- прегледано//напрежение на акумулатора при живи данни-12,4 volt. // ДЪРПАНЕ С ВЪЖЕ ПРИ 3000rpm. в продължение на 3 км. - не се обажда въобще , с развита капачка на резервоара че да не прай вакуум// Въпросите ми са 3 ; 1- имобилайзера на живи данни си раазпознава и 2-та ключа, грешки няма на статус дава- IMMO SIGNAL -RECIVED // IMMO STATUS- AGTIVE :shock: викам клиент с работещ автомобил X20 DTH -- закачам - immo satatus-inactive, immo signal- not recived :shock: :shock: викам друг приятел с работеща вектра X20DTH живи данни- immo status-active; immo signal recived :shock: :shock: :oops: Как трябва да е ??? :?: 2 - възможно ли е да се е прецакал някой от клапаните на помпата и да не го дава на диагностика?? и 3 - ако пропускам нещо , освен компресията и зацепването ....какво е , щот клиента иска да я кара в OPEL . В ИММОТО НЯМА ЗАПАМЕТЕНИ НИКАКВИ ГРЕШКИ , В ДВИГАТЕЛЯ НИКАКВИ.??? :shock: :?: :oops:
Последно промяна от dexter на Пон Фев 06, 2012 11:07 pm, променено общо 1 път.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от venelek »

Най вероятно помпата(електрониката) е изгърмяла.Ако можеш прочети я и много неща ще се изяснят.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от dexter »

Най вероятно електрониката работи а изпълнителните устройства-?? . На диагностика дава информация за обороти на помпата, време на впръскване на гориво и количество в милгр. на цикъл. Според мен значи чете , а и съм имал помпи които са били за ремонт дава все някаква грешчица- p1630 /p1631 /p1650/p1651/p1660 или дава CAN ERROR . Понеже помпи не правя няма как да кажа на клиента със 100% сигурност дали е така?? Имал съм случаи когато " велики майстори" са сменяли филтри и са горили помпи, или са сменяли филтри - колите не палят -- грешки няма и след дърпане с километри нафта се подкачва и колите работят без проблем. ТаЯя кола --НЕ :shock:има ли начин с op-com да се влвезе в "diezel pump" , такава опция май не намирам , само в живи данни на engine се наблюдава?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от mitko »

Много пъти ми се е случвало това да няма код за неизправност а помпата да е дала богу дух :lol:

best regards
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от rudoni »

питай собственика дали я е оставял за малко без нафта и дали се е мъчил да я пали!ако остане с въздушна възглавница помпата изгаря транзисторът на клапана и няма палене!няма и грешка!диагностика се прави директно на помпата!
С нами Бог!

0886 224486
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от KLESHTITE »

отвори капачето на блокчето и виж транзистора отлепя му се едното краче
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от rudoni »

имам програмите за четене директно на тези помпи!който иска - на мейл! тук немога да кача ZIР-a !
С нами Бог!

0886 224486
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от presko79 »

mitko написа:Много пъти ми се е случвало това да няма код за неизправност а помпата да е дала богу дух :lol:

best regards
Подкрепям,имал сьм поне 5 случая такива.
Бензина е за измиване на дизелови части.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от NASKO12234 »

presko79 написа:
mitko написа:Много пъти ми се е случвало това да няма код за неизправност а помпата да е дала богу дух :lol:

best regards
Подкрепям,имал сьм поне 5 случая такива.
Само!!!??? :lol:
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от dexter »

Колегата ми рови 3 такива помпи и все дърво, после като ги осере и ги праща при Митко във В.Търново, аз директно ги пращам там . Обаче не е зле да прочета по няккъв начин помпата ...клиента, сега му обясних той ентусиаст- "А дай да я отворим ":mrgreen: Ще питам колегата rudoni за тва четене на помпата?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от rangel1 »

Колега опкома идеално ги чете помпите има опция дизелпумп само че се закаш дирекно за помпата.Просто свързваш 7 на помпа с 16 адаптер и даваш+ на тях и 6 помпа с 4,5 адаптер -,а 9помпа с 7 адаптер и си готов :idea:
Междо другото софта на руснака не работи винаги но оп кома винаги е хващал щом блока осигорява к линия
Но ако наистина е гръмнал КОНДЕНЗАТОРА (майтапя се)то може и директно пак да няма грешки.Просто транзистора е индуктивен полевак и зависи как ще се издъни,ако не се засегне гейта подобаващо няма как компира да разбере че му куца крайната каскада на клапана........................................................................
Просто осцилоскоп на масовата жица и за миг си готов с яснотата на проблема :idea:
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от venelek »

dexter написа: Обаче не е зле да прочета по няккъв начин помпата ...
Преди доста време бях качил това viewtopic.php?f=27&t=2424 ,предполагам имаш к-л адаптер
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от galin »

Имал съм такъв случай с E46 2.0тди. Всичко четеше и е наред и няма грешки. След смяна на електрониката защото нямаше как цялата помпа поради причина че не можахме да свалим капака на клапаните заради спекла дюза :lol: и тръгна.

Помпата е същата пак VP44
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от rudoni »

след поста на venelek , аз няма как повече да помогна!и аз ползвам тази програма!работи!
С нами Бог!

0886 224486
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Отново Vektra X20 DTH

Мнение от dexter »

свалих програмката на колегата wenelek , иска ми парола ?????
Заключено