Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от dexter »

Здравейте фиата е 1.8 95 год. код на двигателя 836а5.000 чета я с виза, дава грешка за датчик колянов вал , трие се при въртене пак я записва, разбира че мотора се върти от мап сензора. На схемите няма датчик на разпределителен вал на двиг. също няма . На живи данни не дава обороти на въртене датчика е сменен с нов, проверен - работи, кабели-прогонени . Колата е карана доста време със светеща лампа на иммото, без проблеми. Възможно ли е от там да става някъкъв проблем и от там да не чете коляновия вал??? Отворих компа и погледнах -няма видими щети???Имал съм доста фиати които вървят така със светеща лампа на иммото и палят с ключ без чип.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от ivanovbg »

Има си и двата датчика по схема.Само че е описан като енжин спиид сензор :roll: Той е отпред при шайбата и без него не пали, а другия е в делкото- на разпределителния.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от dexter »

този двигател няма делко, 16v с 2 бубини . проверих и по схема на /pin data v autodata , / няма пин за kamshaft pozicion sensor, има само krancshaft pozition sensor !! И аз гледах като луд...ама така е :shock: Даже колегата се чуди как разбира че го въртим на стартер и записва грешката -camshaft pozition sensor ?? Като му извадихме мап сензора и спря да разбира че го въртим на стартер :roll:
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от NASKO12234 »

Преди години имах подобен проблем но с Ланчия Тема. Къса ремъка на бал. валове удря датчика и го чупи. Сменям ремъци нов датчик но не пали. След доста ровене и чудене се оказа че на шаибата на кол. вал има 4 зъбчета за датчика а трябва да има 5, до едното на около 1см има второ което се е счупило при срещата с датчика, беше се счупило много културно и не си личеше. Търсих такава шаиба но тогава не намерих, намирах само с 4 зъба. Направих и 5ия зъб и си запали. Надявам се да съм ти помогнал че аз тогава я обикалях два дена като голям камък. Успех
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от ivanovbg »

NASKO12234 написа:Преди години имах подобен проблем но с Ланчия Тема. Къса ремъка на бал. валове удря датчика и го чупи. Сменям ремъци нов датчик но не пали. След доста ровене и чудене се оказа че на шаибата на кол. вал има 4 зъбчета за датчика а трябва да има 5, до едното на около 1см има второ което се е счупило при срещата с датчика, беше се счупило много културно и не си личеше. Търсих такава шаиба но тогава не намерих, намирах само с 4 зъба. Направих и 5ия зъб и си запали. Надявам се да съм ти помогнал че аз тогава я обикалях два дена като голям камък. Успех
И аз имах подобен случай. Дупка болтче и .... :lol:
Значи кода на мотора не е този. Вероятно е била удряна отпред и не са прехвърлили табелката :mrgreen: Ако шайбата е наред дай кода на компа да го мислим.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от NASKO12234 »

И аз предполагам че кода не е 836а5.000 . Този мотор е два вала 8 клапана и делко. Ако има делко е с 4 зъба без делко - 5 зъба. След толкова време като се сетя ми е смешно ама тогава не ми беше смешно, м...а и зъбче.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от dexter »

Хорицата си взели колата на въже, ....ако имам време ще видя номера на компа..благодаря на отзовалите се , остава да е иммото защото датчика го проверявах диаграмата е о'к.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от dexter »

......Днес колата отново дойде на въже :shock: ...грешки не даде.???? проверих зацепването - О'К и както си навивах извадените свещи, остана само на 1-ви цилиндър и викам си чакай да чукна на стартер ...ей така да видя компресията..и ЗАПАЛИ ??!! Навивам свеща....НЕ ПАЛИ ???!!! :shock: ... :mrgreen: кой да се сети..а ? ЗАМРЪЗНАЛ ВЛЕДЕНЕН КАТАЛИЗАТОР !!!- прави налягане в изп. колектор и като е развита свеща и се отваря изпускателният клапан и излиза през развитата свещ и другите 3 цилиндъра работят! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Благодаря на всички включили се колеги !
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от NASKO12234 »

dexter написа:......Днес колата отново дойде на въже :shock: ...грешки не даде.???? проверих зацепването - О'К и както си навивах извадените свещи, остана само на 1-ви цилиндър и викам си чакай да чукна на стартер ...ей така да видя компресията..и ЗАПАЛИ ??!! Навивам свеща....НЕ ПАЛИ ???!!! :shock: ... :mrgreen: кой да се сети..а ? ЗАМРЪЗНАЛ ВЛЕДЕНЕН КАТАЛИЗАТОР !!!- прави налягане в изп. колектор и като е развита свеща и се отваря изпускателният клапан и излиза през развитата свещ и другите 3 цилиндъра работят! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Благодаря на всички включили се колеги !
Ама и ние много ти помогнахме :oops: . Не ми се е случвало и не бих се сетил
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от bobolin4o »

И аз не бих се сетил, на базата на прочетеното по-горе...
Обаче със сигурност двигателят е въртял с малко по-различен шум от обичайното, а това щеше да ме подсети за евентуалния проблем с изпускателната система.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от ivanovbg »

От личен опит: при замръзнало гърне колата пали веднага като изключиш захранването на дюзите. Е работи около секунда две.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Fiat tempra 1.8 95 год. не пали

Мнение от dexter »

само не моа си обясня що даваше грешка колянов вал , и сега пак а работи и пак като изтрия грешката появява се когато я назориш над 3000 об.
?? ма не ме интересува :mrgreen: замина си щастлив и лампата на иммото свети :mrgreen: .... някой ден сигурно пак ще има филми!
Заключено