Peugeot partner (B9) 1.8 i

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от mirix »

Peugeot partner при неопределени обстоятелства когато загрее в движение или при потегляне на светофар губи мощност , а понякога сама вдига оборотите около 1500. при диагностика няма грешка , всички параметри изглеждат нормално. В движение както върви придръпва и загубва мощност :) Някакви жокерчета да дадете
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от dyaneff »

Много оскъдна информация. Параметрите само на кодочетец ли ги гледа или с осцилоскоп и т.н.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от mirix »

с PP2000 , не че показва кой знае какво де , но всичко изглеждаше нормално и проблема не го прави постоянно 3 дена може да е добре 1 ден на моменти се ошашква и пак от самосебе си се оправя
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от MKuzev »

Провери датчика на коляновия вал. И налягане на горивото.
stefantinkov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:01 pm
Местоположение: София

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от stefantinkov »

Не съм сигурен, но мисля че трябва да е с MAP сензор и според мен трябва да провериш налягането на всмукателния колектор. Провери дали няма сцепен (протрит, пукнат) вакуумен маркуч и почисти датчика от масло.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от rockton »

Имах подобен проблем със подобен "екземпляр" от PSA групата , френската "чикия" проявяваше същите дефекти и то както при теб -когато си поиска! В момент на проверка и диагностика, нищо не казваше и всички живи данни в норма - побърках се :mrgreen: Най накрая му забих ето това http://www.garagent.com/products.php?p=55 и го пуснах да кара няколко дни, след прочитането на "шпионина" истината "лъсна"...-МАР сензор! Хубавото в случая беше че МАР-а беше евтин цена под 100 лв. ако не се лъжа за оригиналния Бошов.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Peugeot partner (B9) 1.8 i

Мнение от mirix »

От тогава не ми се е появявал човечеца значи в студа се е кътнала или не я кара :)
Публикувай отговор