Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от rangel1 »

Е и адаптация на помпата ли иска :?: Е..и случая е гати системата :!: :!: :!: :!: :!:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от mitko »

За мене проблема е в адаптация на клапана . На TECH2 се ползва функцията Differential Pressure Sensor Replacement и налягането си идва на място . КТС прави може би същото но с тоя превод на БГ правен от лаици е смешно .

best regards
avtokit
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 5:05 pm

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от avtokit »

По обяснението дадено ни от Бош ,адаптира се продължителността на задействане на ЕГП.Но както всички знаем трябва да внимаваме да не се омотаме в невероятния превод :lol:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от ipivan »

mitko написа:За мене проблема е в адаптация на клапана . На TECH2 се ползва функцията Differential Pressure Sensor Replacement и налягането си идва на място . КТС прави може би същото но с тоя превод на БГ правен от лаици е смешно .

best regards
Затова е добре диагностиката да е на Английски.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от galin »

avtokit написа:Можеш да направиш адаптацията с КТС.А що се отнася за ЕГП (електрическа горивна помпа) :idea:
Абе и аз си го помислих това за електро горивна помпа ама си викам ква
електрическа помпа кви пет лева. С такова обяснение по скоро бих се сетил за подкачващата им помпа :)
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от stoqn »

Здравйте колеги вчера дойде въпросната кола тя е на един познат закачих я наново направи ми впечетление като влезе в сервиза че колата работи доста по добре и по мекичко но пак ги има въпросните детонаций.Закачих я да видя има ли опция за настройка на клапана за налягането има обаче пак беше преведен...настройка на помпата имаше го зарадвах се.Викам дай да видя налягането в рейла изведох на екрана искано и деиствително и подавам газ и гледам почти няма разминаване този път между 2-те стойности почти 1 към 1 за разлика
от преди няколко месеца когато я гледах последно.Въпреки това нправих една адаптация да видя ефекта.Тя пък след адаптацията взе трудно да пали ,направо ме побърка.Чак след 3-4 пъти проби взе добре да пали.Гледам наново ст-тите същото като преди адаптацията.Този клапан един ден ще го сменим направо нямам идея вече какво е.Дали прави някакви пикове който на диагностика не се хващат?Пък и това трудно палене стана няколко пъти ми го прави пред мене :roll: единия път след смяна на маслото и горивния филтър.Преди това беше перфектна.Иначе като запали работи форсирва се,но трудно пали после сама се оправи.Дайте идеи,иначе колата сега е доста мноого по добре но чука.Наскоро по улиците на нашия град видях 2-3 Мериви с тоя двигател също чукаха.Имам чувството че нещо Опел пак се изложили,може и да не съм прав,Благодаря:)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от mitko »

Ако има от къде да вземеш ТЕЧ пробвай да префлашнеш , ако проблема е в Опел то 100% ще има нов софтуер .


best regards
Публикувай отговор