Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от stoqn »

Колеги здравейте ,Опела е мисля 2004г.двигателя е на Исузу 1,7/16v.Колата от както е купена е с този проблем.Иначе върви пали, не харчи ,не пропушва черно.Понякога рядко гасне при подаване на газ.После пали и няма проблем.За последния проблем съмненнията са ми за регулатор на налягането.Чистехме го на ултразвук няма разлика.Вероятно трябва да се смени както и да е ще го сменим.Въпроса ми е за въпросното чуканне при подаване на газ.Чукането прилича на лоша дюза или бела на бутало като че ли.Значи управлението е Денсо дюзите също.За това тракане сменихме всички дюзи 2-ра употреба няма разлика,носихме ги на стенд стендовани са идеално.Накрая решихме че проблема е механичен.Понеже накрая след смяна на масло и когато му дойде времето за подмяна забелязахме че след източване 1л.повече.Усъмнихме се че нещо нередно има.Затова двигателя се отвори.всичко шест с изключение на сегментите на 1 цил.бяха в една линия.Сменихме всички сегменти сега навлизане на нафта в маслото го няма.вече.Но чукането си остана.На диагностика няма грешки
единственото малко смущаващо е леко завишеното налягане в рейла 30-40 от зададеното.Може ли от малко по високото налягане да чукат дузите.Вече нямам идеи от какво е?Мн. ме съмнява този клапан.Клиента каза че накой му е слагал друг клапан ,числата не отговаряли,тогава пък налягнето било по ниско от зададеното и работила меко,обаче нещо не можела да форсирва так каза.Дали е проблема е в този клапан даите съвет с тия Денсо системи рядко работим пък клапана нов не е малко пари пък и наляхме пари в други неща без явен краен резултат.Благодаря предварително.
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от colgate »

налягането е допустимо до 20 - 30 +- зависи какво разбираш под чукане доста сложна дума е но нека се изкажат моля много по компетентите от мен :) поздрави
КОЛЕГА
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от KLESHTITE »

валовете са кухи и като чукне клапани превъртат гърбиците да не е там проблема
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от galin »

Еми сигурно проблема е в клапана щом с друг клапан го е нямало. Няма ли от къде да намерите един втора употреба, а и тва по високо налягане не много нормално според мене, а вижда ли се коеф. на запълване на клапана?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от rangel1 »

На колегата мисля че му е вече ясен проблема просто иска да потвърдим :roll:
Ако в всички режими държи тая разлика (30,40 бара не никак малко като знам как при пулсация от диапазон 20до 30
клати мотора на празен ход) няма кво да се чудиш но все пак се увери в коректното управление от екуто и дали то от някъде не получава погрешна информация.Иначе от тва дето си описал явно проблема с чукането се дължи на неправилно горене(а причините са няколко и мисля че ги знаеш,просто ги провери)
А и дали системата е денсо или бош или.....................всичко е разлика в параметри иначе се си е ком рейл :idea:
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от galin »

Комп. е Денсо. Налягането на празен ход и загрял мотор трябва да е в границите 22-35 МPa. Преди два дни се занимавах с такъв чурук и всичко ми е прясно. Не знам каква базова стойност вземаш. И мен ме учуди големия диапазон ама това дават. Като управление излиза в изиот като Бош ама на комп. си пише денсо. Някъв сбирщайн е тая кола. Чурука дето правих работеше на празен ход на 650-680 бара и като го запалиш на 20 сек. гаснеше. При подаване на газ пак така претракваше мотора като детонации. Единственото което направих е адаптация на ЕГП и колата заспа. Налягането си заспа на около 250 бара при 80 гр. Даже трябва да звънна на колегите дето я докараха дали са я върнали на клиента и дали още се държи добре.
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от Evgenyiy »

Ако не се лъжа двата вала се зацепват с верига един към друг провери ли я да не е разтегната.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от stoqn »

Към колегата Galin благодаря мисля че твойто мнение най ще ми помогне но с какво четеш колата че правиш адаптация и на кое по точно не разбрах съкращенията ти .Не си спомням на мойта диагностика дали имаше такава опция.Чел съм я и с друга дигностика и там не сещам дали имаше такава опция.Иначе за разпределителните валове да наистина са кухи няма проблеми всичко е тип топ просто причината е най вероятно лошо горене.Не се сещам др.дизелови системи да имат адаптаций,поправете ме ако греша,странна кола.Сещам се че имам опция за класификция на дюзи ама др. не си спомням.Сега си взехме OP-COM не съм я закачал с нея да видим ко ще излезе:))))
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от galin »

Ами с KTS 540. Колегите я бяха чели с OP-COM и мисля че нямаше такава опция там. А какво е ЕГП, поне до момента така и не разбрах. Значи в тази графа за адаптации имаше адаптация на ЕГП и сравнение на количества ама то това е ясно ще е кода на инжекторите. А ЕГП, понеже беше написано и на БГ не знам какво имат предвид. Освен регулатора на помпата не виждам кое друго ще е. Защото по време на самата адаптация мотора си смени звука и налягането падна до 250 бара в рейла. Утре ще се разровя из Esi-то да видя дали няма да излезе какво имат предвид с това съкращение. Значи колегите я бяха карали повече тази кола и казаха че е изчезнала твърдата работа на мотора при ускорение но и малко по малко върви сега, но пък по меко работела.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от rangel1 »

Аве случайно тва да не ЕГР :idea: щото даже и при обд диагностика я има тая опция за адаптация демек зануляване.
А ако е клапана за кво му е нужна адаптация като той е просто активатор и неговата работа се следи от еку чрез дачик налягане :idea: Можеби нещо пропускам :?:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:Аве случайно тва да не ЕГР :idea: щото даже и при обд диагностика я има тая опция за адаптация демек зануляване.
А ако е клапана за кво му е нужна адаптация като той е просто активатор и неговата работа се следи от еку чрез дачик налягане :idea: Можеби нещо пропускам :?:
Ами пропускаш... точно тоя клапан се адаптира, по-скоро управлението на клапана, според износването му. Та идеята е да се пусне ресет на тая адаптация и ако не мине номерът - нов клапан. :!:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от rangel1 »

А тва не го знаех :oops: Мерси много :!:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от bobolin4o »

Няма защо!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от stoqn »

Колеги благодаря за горе писаното найстина сетих се че на някой коли има адаптация на ЕГР но адаптация на клапана за регулирване на налягането не бях.Мисля че трябва да се оправи,защото някой му е слагал друг клапан и давал по ниски стоиности от зададените и спряла да чука и работила мн. меко но нещо не можела да се форсирва така ми каза клиента.Аз съм я чел с Текса и Социо от един колега.Не се сещам дали има за адаптация на клапана и на двете диагностики знам че имаше опция за дюзите.Сега си взехме OP-COM,не сме я закачали.Само с KTS на BOSCH ли става адаптацията.Моля колегите да споделят,мога да взема АДИА и БОШ.Благодаря на всичко който ме насочихте надявам се да се оправи странната кола:)
avtokit
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 5:05 pm

Re: Опел Мерива 1,7cdti причуквне при подаване на газ

Мнение от avtokit »

Можеш да направиш адаптацията с КТС.А що се отнася за ЕГП (електрическа горивна помпа) :idea:
Публикувай отговор