Бензин пали трудно след ултразвук.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от rangel1 »

Благодаря колега васеко за линка много е як обаче понеже наистина съм иследовател нещо пак не схванах кво е самоподкачващ ефект и резонанс и как точно държат инжектора отворен като бутат дютито на колкото си % искат и се отворен седи дейба (аз лично неможах да накарам високоомен инжектор под 75%дюти да е фул опен при различни честоти до 10Кхерца)
Та молим ако знаеш някой линк по подробен :roll:
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от galin »

Ето как чистя инжектори, клипчето аз съм го правил. На двата инжектора има бяла пяна, като ги пусна във ваната и сами си връщат в повечето случаи, а когато не връщат им помагам като загребвам малко от препарата и им наливам отгоре.

Чистене

Ето още едно където са на режим на форсирване
Чистене1
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от ivanovbg »

А според мене този начин е много неправилен. Помисли всичката мърсотия отвътре пада в най тясната дупка. Не е проблем ако е мека, но в повечето случаи има и ръжда, която полепва по иглата, от вибрациите подбива иглата и после не си пасва конуса. Аз ги слагам на опъки и да са покрити с 5мм течност.Свали си твоите и пробвай това дето ти казах пък пиши дали са се оправили. И намали температурата :!:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от traqnsavov »

А как работи на тихи обороти стабилно или тресе и пуши......

:shock: :shock: кола да работи по-зле след чистене на дюзи за сега съм нямал... :oops:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от galin »

Ами работят много стабилно на празен ход, форсирва се без лагове, динамиката на мотора е подобрена и пада разхода. Проблем е само паленето като е топъл мотора. На студен мотор сутрин като тръгвам за работа пали на четвърт и държи стабилни обороти, нещо което го нямаше преди чистенето.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от traqnsavov »

Смени температурният датчик и може да се оправи.... :oops: :oops: ако не се оправи кажи на клиента е тос ма накара.. :arrow: :arrow:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от galin »

Да де ама то на няколко коли се появи тоя проблем след чистенето на дюзи, всички да гръмнаха темп. датчици ли. :roll:
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Бензин пали трудно след ултразвук.

Мнение от mirix »

И аз съм на мнението на колегата ivanovbg , на една ксантия след почистване на дюзи ефекта беше същия , студена пали няма проблем , но загрее ли опикават всичко и не пали (дави се). След смяна на дюзите нещата се оправиха
Публикувай отговор