Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Gard
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:33 am

Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от Gard »

Здравейте имам едно Ауди А8 2,5 TD 2000г.,но не иска да пали.Закачих я на диагнностика и ми изписва:
01442 Misfirnig due to lack of fuel
01441 Fuel shortage sender
01318 Control unit for injection pump
Интересува ме може ли да ми дадете същите кодове ,но започващи с P,C,B ,защото аз имам всички дуги кодове но започват с P,C,B .Дали може да ми дадете съответстващите кодове с тези букви ,за да мога да разбера какъв е проблема или можете ли да ми кажете какъв е проблема.
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от Evgenyiy »

stefantinkov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:01 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от stefantinkov »

Не знам защо имам чувството, че е глътнала въздух! Убеди се че има нафта, пробвай да я убезвъздушиш, за да си сигурен в подкачващата помпа и ако пак не стане виж дали управлението на ГНП се захранва коректно. Ако и там всичко е наред :arrow: лошо :(

А ето какво казва и Autodata 3.38 благодарение на колегата rudoni:

01442 - Engine misfire - fuel pump housing empty. Probable Cause - Fuel level low, fuel transfer pump

01441 - Fuel low level sensor. Probable Cause Wiring, fuel transfer pump, fuel level sensor

01318 - Fuel injection pump control module. Probable Cause - Data bus wiring, Fuel injection pump
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от ivanovbg »

Или нямаш гориво или помпа. Най-добре отиди в близкия сервиз да ти я оправят.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от KLESHTITE »

проблема е че си карате колите без гориво
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от rangel1 »

И аз карам Ауди А8 обаче понеже "Нямам цървули пък гайда искам" и доливам по 2 литра нафта :lol:
Че даже и ваг си купих (ша им давам аз по 20,30лева за диагностика да ми чистят грешките :twisted: ),малко не знам кво ми казва ама ша са оправя.
Като науча вага ша си взема и ренген че да не се охарчвам и за доктори :lol:
Що се излагаш бе човек караш А8 и нямаш пари за майстори.....................................................................
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от colgate »

напълно съм сългасен с колегата rangel1 колеги вижте хората вече с ауди а8 скоро може би и q7 пишат в форумите то лошо няма ами и сами да си оправят колите :) грешката и хоп ама грешката може да е фаталнааа. ами какво остана за по нямащите хорица нямам думи просто не е лошо този форум както е за колеги тка и да си остане при рег а не за обществото поздрави.
и успех с колата А8
КОЛЕГА
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от rudoni »

май се превърна форумът във ФВ форум ?! нека професионалистите ди въобще колеги да задават въпросът аза да се прочете от повече хора , а отговорът да тече по лични и телефони! отново благодаря на отговорите на моето питане!
С нами Бог!

0886 224486
colgate
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 5:41 pm
Местоположение: Pleven

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от colgate »

това няма как да стане по телефона колега :)
КОЛЕГА
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от presko79 »

rudoni написа:май се превърна форумът във ФВ форум ?! нека професионалистите ди въобще колеги да задават въпросът аза да се прочете от повече хора , а отговорът да тече по лични и телефони! отново благодаря на отговорите на моето питане!
Тук за друго иде реч колега.Явно става въпрос за собственик на А8 дето иска сам да си ремонтьорства.Купил си ВагКомче и джари .
Форума не е за питанки и честитки ,а за професионална взаимопомощ .Такива дето сами искат да си правят да плават с големия кораб.
Кат направя благотворително дружество ,да заповядат всички безплатно.Аиде със здраве.
Бензина е за измиване на дизелови части.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от traqnsavov »

presko79 написа:
rudoni написа: Кат направя благотворително дружество ,да заповядат всички безплатно.Аиде със здраве.
Алелуя... :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Gard
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:33 am

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от Gard »

Попитах човешки така съм научен за моите 45г, а за проблема се оказа че е от помпата от кондезатора
И още нещо не съм с VagCom, а съм с KTS 540 и Carbrain C168 и автосервиза ми е в Люлин 3 ,а не съм обикновенно момченце,както пишат някои,че съм се качил на коряби и прочие.Все пак благодаря
Последно промяна от Gard на Вто Яну 17, 2012 7:58 pm, променено общо 2 пъти.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от presko79 »

Gard написа:Попитах човешки така съм научен за моите 45г, а за проблема се оказа че е от помпата от кондезатора
И още нещо не съм с VagCom, а съм с KTS 540 и Carbrain C168 и автосервиза ми е в Люлин 3 ,а не съм обикновенно момченце,както пишат някои,че съм се качил на коряби и прочие.Все пак благодаря
Моля,с това се почва.Колега съм и така нататък,не оставаи с лоши чувства.Знаеш как е щом си колега.
Бъди здрав.
Бензина е за измиване на дизелови части.
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от milennyc »

Gard написа:Попитах човешки така съм научен за моите 45г, а за проблема се оказа че е от помпата от кондезатора
И още нещо не съм с VagCom, а съм с KTS 540 и Carbrain C168 и автосервиза ми е в Люлин 3 ,а не съм обикновенно момченце,както пишат някои,че съм се качил на коряби и прочие.Все пак благодаря

Кондензатор викаш......(може и на нас да кажеш как става с кондензатора) определено ги разбираш тези неща а КТС ти е супер :mrgreen:
Gard
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:33 am

Re: Проблем с разчитането на грешки на Ауди А8

Мнение от Gard »

Помпата е качена на стенд какъв ти ена теб проблема.
Публикувай отговор