Проблем с ремък на алтернатор шкода

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Проблем с ремък на алтернатор шкода

Мнение от dyaneff »

Skoda Фабия SDI 64 коня 2004 год. с климатик. Според клиента на няколко пъти чупи обтегач на ремъка за алтернатора. Карана е преди време с този дефект във фирмен сервиз и от там са му казали, че демпферната шайба на динамото е причината. Сменили я но днес е пак е скъсала болта на обтегача. Дойде при мене със съмнение за шайба на алтернатора, но за мене проблема не е в шайбата защото се върти много добре, без шумове. Изпратих го да отиде при ifidik, за консултация. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, който за мене е инженерна грешка?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с ремък на алтернатор шкода

Мнение от rockton »

dyaneff написа: Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, който за мене е инженерна грешка?
Мои приятели монтьори в съседен сервиз имаха същия проблем преди година, ходих при тях да чекна и "преслушам" намясто че се беше и "Осветкала" тотално :mrgreen: , -та тогава умувахме по този механичен проблем.
Според мен и според колегите тогава, това е наистина плод на "гениална конструкторска мисъл" на подрастващ инженер пропуснал или избягал от часовете по металознание и динамика в института когато е уж учил :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Проблем с ремък на алтернатор шкода

Мнение от dyaneff »

И според мене е така, защото къса централния болт на обтегача. Последният път колега е сложил болт от каре на vw и вчера сутринта човека си пали колата, изкарва я от гаража и се връща да затвори вратата на гаража. Парното не пуснато, тоест климатика не е включен и колата е работила на празен ход когато клиента чува шум от двигателя и когато отива да изгаси колата вижда, че лампата на динамото не работи. Причината скъсан централен болт на обтегача на ремъка.
HATAN
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:02 pm

Re: Проблем с ремък на алтернатор шкода

Мнение от HATAN »

здравейге колеги,
имал съм вече няколко подобни случая и това което съм забелязъл е,че проблема явно е в тялото на самия обтегач
свали обтегача и погледни задния ме край където е резбата.същата тази резба е в стоманена втулка залята в обтегача.
на някои от обтегачите въпросната втулка се показва над площа на обтегача,така,че когато стегнеш обтегача с болта то той ляга в гнездото си само на стоманената втулка а не нацялата площ предвидена за това
при слагането на нов обтегач провери дали е идеално равен отзад а също така бих препоръчал и още веднъж да се погледне шайбата на динамото
дано да съм бил полезен
чао и весели празници на всички
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Проблем с ремък на алтернатор шкода

Мнение от auto215 »

колега шайбата на алтернатора е (механизъм за свободен ход на генератор се води) къса или болта на ролката, или рамото на обтегача троши , тествано на една такава 3 бр обтегачи потроши докато се усетим за какво става въпрос,лошото е че не я прави веднага а когато си поиска тази мизерия
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
Публикувай отговор