Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане...

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане...

Мнение от MKuzev »

...на газта. Иначе върви абсолютно нормално.
Малко подробности - Супърб 2006 1.9 AVF, автоматик 01V... преди месеци клиентът усетил въпросното придърпване, осезаемо е при отнемане на газта при скорост над 120км/ч и над 2000об/мин, като с падането на оборите постепенно намалява, а при ниски скорости не се усеща въобще. Грешки няма никъде. Кодировки на УБ двигател, ск. кутия (тука пробвах с четири възможни кодировки - без промяна), АБС, гейтуей - ок. Придърпването е все едно двигателя "пропуска" в режим на "спиране" с него, на неравномерни интервали, има го винаги при тия условия. Тъпото - изключвам АБС-а и всичко си идва на място.

Още нещо - клиентът се оплака и че му се самоизключва темпомата (на ръчните кутии това го прави от бутона на педала на съединителя, тук си мислех за стоп-машинка, ама тя си работи).

Някъде някой колега доста се е мъчил, не знам в един или в няколко сервиза, но е пробвано :
- друг блок на АБС ;
- друг у.блок на двг (3бр.) ;
- друга предавателна кутия :shock: ;
- друг ЕГР ;
- стоп машинка ;
- маслото в настоящата кутия е сменяно, с каквото трябва.

Аз освен кодировките, изключвах клапата за гасене (с вакуумно управление е) и ЕГР-а. Честно казано много не съм се ровил днес в тая кола, при всичките тия работи сменяни изглежда безизходица :lol: Логично решение е някъв проблем с УБ на кутията, или по няква причина възприема грешно инаформацията от АБС-а.

Всякакви идеи са добре дошли.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от ivanovbg »

Ако на по малките скорости и 2000 оборота не го прави виж в движение като придърпва каква скорост отчита компа на двигателя,скоростите,абс-а и четирите колела.
За всеки случай почукни датчиците на абс-а, може да не са на място ако само са на втулка, че не си спомням как бяха.Почисти им и буксите.Кан шината също я провери за зацапаност на буксите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от KLESHTITE »

мехатроник
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от MKuzev »

Клиентът си взе колата на следващия ден, дразнело го ама щял да я кара така до не-знам-си-кога, че сега му трябвала, щял да я докара като може да я остави за два-три дни...

ivanovbg - с по-ниска скорост не се усеща, в блока на мотора скорост не гледах, в блока на кутията съотв. с показанието на таблото, АБС над 20км/ч не може да се чете, до 20км/ч датчиците вървят равно. Иначе предните се регулират...

М/у другото веднъж на едно А4 '96 АБС се включваше при ниска скорост без да има нужда - регулирах вс. датчици на 0.5мм и се оправи всичко.
KLESHTITE написа:мехатроник
Това е "класически" автоматик с типтроник (блока за управление е вътре в купето), не е DSG. Или аз те разбрах погрешно?


Ако се върне колата и има развитие ше пиша, благодаря ви.
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от ifidik »

дали са еднакви четирите гуми по размер?
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от MKuzev »

Еднакви са като размер, марка и модел, скоростите на 4-те колела до 20км/ч вървят равно (над 20км/ч не може да се влиза на АБС). Клиентът не се е връщал.

Това с гумите го отиграх на един пасат миналата есен :lol: "Над 2000об/мин (приблизително) ми мига ASR." - само това ми казва... чета аз за грешки - само стоп машинка, пък си работи, и крушките светят. Поогледах колата и му казвам "Абе гумите скоро ли си ги сменявал?" - "Да, ама к'во общо имат?", а те предните по-малки :lol: "От гумите е" му казвам. "Как бе, аз и миналата зима карах така, пък нямаше проблем???". Та размених предни и задни и колата се "оправи" :lol:
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от MKuzev »

Днес случайно се видях с клиента, колата не я е докарвал пак - от приказка на приказака ми каза нещо съществено - проблемът се е появил след смяна на предните карета. Защо не ми е казал миналия път не е ясно :lol: А мой пропуск е че нямах достатъчно време да прегледам сигналите от колесните датчици с осцилоскопа.

Сменявали оригиналните карета, щот едното щракало, и за по-готино сменят и двете (с някви явно корави ментета), пък новите нямали гривни за ABS :shock: И набили тези от старите. Като знам колко струват качествени неоригинални карета за тая кола се чудя защо не са сложили квото трябва...
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Шкода Супърб '06 1.9 автоматик - придърпва при отнемане.

Мнение от traqnsavov »

KLESHTITE написа:мехатроник

уал това струва колкото шкодата.... :shock: :shock: пък и на повечето кутии става да се чисти... 8) 8)
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор