IMMO OFF на KIA SHUMA

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

Здравейте, колеги. Някой махал ли е имобилайзера на KIA SHUMA 1.5 DOHC 98г. , ecu SIEMENS , със всичките му там доработки. Имам предвид това което съм чел по руските форуми, че след махане на имото свети CHECK-a, има повишен разход на гориво и трябва да се доработи епрома. За един приятел е, но аз не мога да му свърша работа, не съм в час с програмирането. Колата е в Пловдив. Оферти на лични. Изображение
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от mitko »

Обади се на waseko от Пловдив . Той има Карманскан и може с него да адаптира имото с ЕЦУ .

regards
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от rockton »

-Да Митко е прав, Кармана ги може тези манипулации, скоро правих едно Соренто което, някъде се бяха опитали да "чипосат" и го бяха "обуначили" :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

Моя е грешката, че не споменах че е синхронизирана многократно (имото с блока) в сервиза на КИА, и пак се разкодира след известно време, затова се взе решение за премахване на имото.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от rockton »

hero написа:Моя е грешката, че не споменах че е синхронизирана многократно (имото с блока) в сервиза на КИА, и пак се разкодира след известно време, затова се взе решение за премахване на имото.
-Не ми се е налагало до сега да премахвам Иммо на такава киа.
-Утре ще потърся инфо за премахване - из 'компирите' в сервиза , че тук в къщи нямам нищо!
-Ще ти пиша на лични, ако открия подходяша и вярна методика на цялостно премахване на иммо на тазаи киа.
Последно промяна от rockton на Чет Апр 07, 2011 8:24 pm, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
karalada
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:05 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от karalada »

Изчети флаша 28F512 и го прикачи,за да ти помогнем.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от mitko »

Каквато и да и е грешката ,за мене има проблем със захранванията за да прави това . Лично аз съм махал на 2 имото но не е за каране тогава . Разхода е 15 свети лампата и други такива странични ефекти . Не го препоръчвам . По добре да се открие проблема на колата .

regards
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

karalada написа:Изчети флаша 28F512 и го прикачи,за да ти помогнем.
Не ми е в компетенцията колега, затова съм отворил темата ако някой е правил да му пращам клиента.
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

mitko написа:Каквато и да и е грешката ,за мене има проблем със захранванията за да прави това . Лично аз съм махал на 2 имото но не е за каране тогава . Разхода е 15 свети лампата и други такива странични ефекти . Не го препоръчвам . По добре да се открие проблема на колата .

regards
Захранванията съм ги проверявал няколко пъти колега. Някой от тези двете дето си правил дали е слагал газ. Дали е удачен вариант ?
genov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:44 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от genov »

аз съм махнал няколко вървят си проблема идва от иммо бокса не нито ЕКУ нито захранване На газ пък вървят идеално
Като си толкова умен дай да видим къде са ти парите дето изкара с акъл
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от mitko »

Малко неподготвен се изказа тука . Имото на Киа няма проблеми . Проблема е в нарушена комуникация между имо и ЕЦУ .Ако си правил такива щеше да забележиш ,че при подаване на контакт ключа светва и изгасва или всичко в имото е ок ,a ECU реве че не вижда имото. Мерил съм даже с осцилоскопа че има импулс на изхода .Проблема е точно от захранване . Когато палиш и акумулатора е старичък и на стартер пада под 10.6в чупи се фаила е TMS374 на ЕЦУ . Или ако ума окислени връзки по захранващата верига се получава същият ефект . Аз такива съм правил и след като се сложи фаила от ЕЦУ 113 ,пали лампата на мотора , инжекторно време 5,20 на празен ход и реве за тример за CO. Проблема е в конфигурацията на инжекциона и таблиците във флаша.

regards
genov
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:44 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от genov »

Вариянти да се скапе много Пример давам и повече писане е безмислено..Синхронизирам ги запалва върви си преспива на улицата сутринта не пали Синхронизирам отново пали преспива на улицата ама иммобокса в къщи на топло сутринта всичко е ОК.?????? КЪДЕ СПОРЕД ТЕБ Е ПРОБЛЕМА Нов процесор програмирва се и всичко е ОК за винаги.Мога да ви обесня наи детайлно какво се случва Аналогично е при ауди хорус касетофон като позатопли усливането ОК като е студено няма оправия Процесора е почти същия там.Крайния симптом може да е предизвикан от наи различни дефекти видими и невидими така че не се знае кое как.........
Като си толкова умен дай да видим къде са ти парите дето изкара с акъл
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

Колата вече върви благодарение на Митко.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от nik7dob »

сменихте имо-бокса?
hero
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 5:19 pm

Re: IMMO OFF на KIA SHUMA

Мнение от hero »

nik7dob написа:сменихте имо-бокса?
не, immo off на компа
Публикувай отговор