Рено клио не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dmx888
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 5:15 pm

Рено клио не пали

Мнение от dmx888 »

Здравейте колеги имам следния проблем с едно рено клио 1.4 2004г. система sirius32.
Значи от време на време не иска да запали или си гасне в движение особеното е че когато не пали записва в паметта за повреди релето на ел.горивна помпа (прекъсване свързване на маса) и запалителната бобина 1/4 2/3 пак прекъсване свързване на маса също така ми направи впечатление ,че когато не пали освен грешките в деиствителни стоиности дава че напрежението на блока е 16 волта , когато пали си е в ред 12.5 някаде .
Всичко е мерено като маси ,захранвания , кабели до бобините до релето и всичко е наред.

Чета го с КТС 520 ако има нещо питайте.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Рено клио не пали

Мнение от vrm »

кога гасне,топла/студена :?: първо си провери датчик колянов вал,после пиши номер на двигател :!:
90% от проблема е от последния ремонт!
dmx888
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 5:15 pm

Re: Рено клио не пали

Мнение от dmx888 »

Здравей колега датчика е проверен , когато не пали сигнал за обороти има и се регистрира от блока за управление.
Колата си гасне когато и скимне няма топла няма студена тоест не се влияе от температурата на мотора , особеното е че когато не пали ЕКУ-то показва 16 волта когато пали си е в норми 12 и нещо .
Открих ,че на клема 30 на ЕКУ-то има пад на напрежение от 0.6 волта оправих този проблем и засега не е гаснало , ще го покарам и ще се разбере.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Рено клио не пали

Мнение от traqnsavov »

За дая гасне така има 4 възможности..

Датчик..
Имобилайзер.
захранване.
компютър..


Захранването най лесно се проверява, вързвам за релето една пробна лампичка (24вата от стоп светлина) слагам си я в купето и карам докато почне да прави така, и гледам огасянето дали е синхронно с огасване на лампата, ако и двете гаснат по едно и също време работата е ясна...

Така хванах един развален газов ключ, човека вече му се искаше да е полее с бензин и да я палне от ходене по разни майстори с уреди дето при прочитане му казват че няма грешка..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
dmx888
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 5:15 pm

Re: Рено клио не пали

Мнение от dmx888 »

Значи откакто оправих пада на напрежение не е гаснала , но нали ви казвам когато не пали ЕКУ-то показва 16 волта а имото е премахнато затова и аз се бях насочил към компа.
Публикувай отговор