Opel Zafira 1.8 дросел

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от renene »

Нямаш проблем колега Калин Антов 0899937450 D&N
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от ifidik »

колеги,има ли развитие по проблема?
пробвал си с друг комп и сега пак чакате нов ???
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от rockton »

-За съжаление ,все още няма благоприятно развитие по този проблем.
Все пак човекът си кара автомобила, макар със няколко "забележки", стабилизирах му оборотите на празния ход на 950....-държи ги задоволително добре!
бях писал че клиентът чака ЕЦУ от германия.......-даааа дочака го , !
Беше се свързал с някъкъв човек по нета който продавал....-изпрати му го за 200 евро,...ама само ЕЦУто (без Имообокса и без ключ) , ...казах му да го връща по най спешния начин :mrgreen: ...върна го май??? От три седмици не се е обаждал(клиента) ...И аз чакам! Има ли някакво развитие ще пиша!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Radikala
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:10 pm

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от Radikala »

rockton, оправили я тази грешка, че и мен ме мъчи вече 3 месец.Сменяхме 3 клапи от автоморга, бях се насочил да купувам чисто нова но май и с нея няма да стане.Ти как я оправи тази грешка
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от rockton »

-темата е стара затова съм забравил да я довърша, извинявайте,...след ремонт на ЕЦУ-то се решиха проблемите. всички нещастия при тези :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
...-Симтеци идват от свързващите проводници между конектора и хибридният модул, алуминиеви са и се пречупват в обласна на заварката, защото там материалът е отслабен-отнет и в годините около(8мата до 10тата) получават пукнатини от вибрациите и в края на краищата прекъсват! Един два или няколко едновременно!!!!!
Отваряш компира(залят е с епоксидна заливка) и запояваш повредените!!!!!!
Хитреците от бош а също и сименс добре са си направили сметката :mrgreen: :mrgreen:
ецуто да мре след известни години употреба.........следователно поредното потвърждение на старата майсторска поговорка "Има ли бош и сименс - има ПРОБЛЕМ" :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Opel Zafira 1.8 дросел

Мнение от waseko »

Но пък за сметка на това се отвори доста работа по отремонтирането им,ако проблема е в алу-пиновете,вече не помня бройката на асрите,които тръгнаха след такъв ремонт-замяна със стоманени.Поздрави
Публикувай отговор